ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту
Новини
17.01.2017
Сергій Рибалка: "Необхідно перебудувати систему, аби Нацбанк виконував функцію ефективного банківського нагляду"
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України (реєстр. №5304). Законопроект покликаний створити дієві механізми для підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України.  далi»
16.01.2017
17 січня 2017 року відбудеться засідання Комітету
21.12.2016
22 грудня фінкомітет ВР заслухає Раду НБУ щодо затверджених основних напрямків грошово-кредитної політики на 2017 рік
22 грудня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2). На засіданні планується розглянути проект закону про особливості оплати послуг банків та інших установ із приймання і перерахування коштів за житлово-комунальні послуги (№4631), а також законопроект щодо підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України (№5304). Окрім цього представники Комітету заслухають інформацію голови Ради Національного банку України щодо затверджених основних напрямків грошово-кредитної політики на 2017 рік. Вхід за картками акредитації.   далi»
20.12.2016
Сергій Рибалка: "Система підтримки експорту в Україні дасть можливість вирівняти умови конкуренції з іншими країнами та допоможе, нарешті, вирватися із бідності"
Парламент прийняв Закон про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а), ініційований представниками фракції Радикальної партії. За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів. За словами Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки, за останні роки прискорилась технологічна деградація України, що є причиною її бідності. "Доти доки ми будемо продавати за кордон руду, металобрухт, примітивні добрива чи ліс-кругляк, а не складні верстати, телефони чи літаки, доти немає шансу зробити більшість громадян України заможними! Ми зобов'язані об'єднати наші зусилля для кардинальної зміни ситуації. Головна мета - цілеспрямоване стимулювання експорту українських товарів з високою доданою вартістю. Один із інструментів - створення Експортно-кредитного агентства", - наголосив Сергій Рибалка.   далi»
20.12.2016
Фінансовий комітет вирішив рекомендувати парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект про Приватбанк
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект про внесення зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб (№5553), внесений Президентом України. Законопроектом передбачається обов'язок держави із гарантування відшкодування фізичним особам - вкладникам державних банків тієї частини суми вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, встановлений у відповідності із Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".   далi»
20.12.2016
Фінансовий комітет ВР рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект щодо забезпечення прозорості діяльності НБУ
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу законопроект про забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257). Під час розробки цього проекту була взята за основу робота європейських центробанків. Про це повідомив ініціатор законопроекту, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка, презентуючи його на засіданні профільного комітету. Авторами цього проекту є Олег Ляшко та група депутатів, які представляють більшість парламентських фракцій та груп.   далi»
19.12.2016
20 грудня відбудеться засідання Комітету
16.12.2016
Сергій Рибалка: "Важливою передумовою розвитку та функціонування фінансового ринку є якісний та ефективний державний контроль"
Для розвитку фінансового ринку потрібен ефективний і об'єктивний контроль з боку держави. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка під час виїзного засідання фінансового комітету в Івано-Франківську. "Державний контроль з одного боку має забезпечувати чіткі та прозорі правила гри на ринку та визначення обов'язкових нормативів, а з іншого так само прозоро та неупереджено здійснювати контроль за їх виконанням. Для реалізації цієї мети потрібен Регулятор, який не лише має достатній спектр повноважень, технічну і матеріальну здатність їх виконувати, а найголовніше - мати правові інструменти для регулювання та відсутність правових колізій, які заважають застосуванню цих інструментів", - сказав Сергій Рибалка.   далi»
08.12.2016
Сергій Рибалка: "Національному банку України необхідно кардинально підвищити прозорість в своїй роботі"
"Практика центробанків Європи та інших країн світу засвідчила, що їх незалежність базується на прозорості та відкритості перед суспільством. Національному банку України необхідно кардинально підвищити прозорість в своїй роботі", - наголосив Голова фінансового комітету Сергій Рибалка. За словами кандидата економічних наук, провідного наукового співробітника Академії фінансового управління Геннадія Бортнікова, від рівня відкритості роботи Національного банку України залежить і рівень довіри населення до всієї банківської системи. Окрім цього Геннадій Бортніков запропонував вдосконалити стандарти публічної звітності про банки та банківську систему і пояснювати пріоритети монетарної політики за прикладом європейських центробанків.   далi»
05.12.2016
6 грудня фінансовий комітет ВР розгляне законопроект про підвищення прозорості НБУ
6 грудня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2). На засіданні планується розглянути проект закону щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257). Співавторами якого, окрім представників Радикальної партії стали депутати від інших ключових фракцій Верховної Ради. Як підкреслив напередодні Голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності та один із ініціаторів розробки цього законопроекту Сергій Рибалка, документ базується на практиці та законодавчих правилах функціонування центральних банків інших країн світу, передовсім країн Європи.   далi»
01.12.2016
Сергій Рибалка: "Досвід європейських центробанків та банків інших країн світу засвідчив, що їх незалежність ґрунтується в першу чергу на прозорості в їхній діяльності та відкритості перед суспільством"
Дії нинішнього керівництва НБУ не відповідають європейській практиці. Про йшлося під час засідання круглого столу, який відбувся 24 листопада в профільному комітеті за участі народних депутатів, науковців та провідних експертів фінансового сектору. "Досвід європейських центробанків та банків інших країн світу засвідчив, що їх незалежність ґрунтується в першу чергу на прозорості в їхній діяльності та відкритості перед суспільством", - наголосив Голова фінансового комітету Сергій Рибалка.   далi»
24.11.2016
Сергій Рибалка: "Наші пропозиції реформування НБУ та ФГВФО спрямовані на зменшення корупційних ризиків та загроз вітчизняній економіці"
Робота європейських центробанків була взята за приклад під час розробки двох законопроектів: щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257) та про реформу системи гарантування вкладів фізичних осіб (№5256). Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка під час засідання круглого столу, який відбувся 24 листопада в профільному комітеті. В засіданні взяли участь народні депутати України, кілька десятків науковців та провідних експертів фінансового сектору, які обговорили дві законодавчі ініціативи щодо посилення прозорості роботи та підзвітності НБУ та Фонду гарантування вкладів суспільству.   далi»
15.11.2016
Парламент підтримав закон про відшкодування коштів вкладникам банку "Михайлівський", але треба міняти систему - голова фінкомітету ВР
Парламент прийняв за основу та в цілому внесений Президентом України проект закону про внесення змін до деяких законів щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг (№5390). За півгодини до цього фінансовий комітет на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти цей документ. "Нарешті влада звернула увагу на постраждалих вкладників. У нашому комітеті ми провели десятки розширених нарад та комітетських слухань. І знаєте, що найгірше? Жодний із державних органів не запропонував якогось виходу із ситуації. І лише в останню хвилину під акції протесту внесли законопроект", - заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.   далi»
14.11.2016
15 листопада фінансовий комітет на своєму засіданні заслухає інформацію НБУ та Нацкомісії з цінних паперів
15 листопада 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2). На засіданні планується заслухати інформацію від заступника Голови Національного банку України Якова Смолія щодо окремих проблемних питань в банківській системі України. Також буде розглянуто проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг (реєстр. №5390 від 14.11.2016), внесений Президентом України. Вхід за картками акредитації.  далi»
18.10.2016
Фінансовий Комітет Верховної Ради рекомендує парламенту прийняти в цілому законопроект про створення експортно-кредитного агентства
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а), ініційований представниками фракції Радикальної партії. За словами Голови фінансового Комітету Сергія Рибалки, після надзвичайного минулорічного обвалу український експорт продовжує скорочуватися і цього року. "Більшість наших торгових партнерів мають потужні системи підтримки власних виробників та експортерів. Якщо Україна не почне створювати подібні власні інструменти розвитку, вона завжди буде програвати, бо є в нерівних умовах з іноземними конкурентами", - сказав Сергій Рибалка.   далi»Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)