ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту
Новини
23.02.2017
Сергій Рибалка: "Все суспільство повинно знати про реальний стан банківської системи"
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення по двох важливих питаннях. Першим було розглянуто законопроект про регулювання переказу коштів (№5361), який направлений на вдосконалення платіжних систем.   далi»
22.02.2017
23 лютого 2017 року відбудеться засідання Комітету
16.02.2017
Депутатське звернення народного депутата України Романюка В.М. до Президента України П.О.Порошенка
07.02.2017
Сергій Рибалка: "Ми зобов'язані дати банкам усі можливості для виходу з кризи"
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків (№6010). Законопроект направлений на створення дієвої системи захисту прав споживачів фінансових послуг. "Захист українських банків від знищення є, насамперед, питанням збереження грошей наших громадян та підприємств. Нам важливо зберегти здорові банківські установи, які будуть продовжувати кредитувати малий і середній бізнес, інвестуючи у розвиток економіки. Ми зобов'язані дати банкам усі можливості для виходу з кризи. Потрібно максимально спростити процедури внесення додаткового капіталу з боку власників, процедури реорганізації чи об'єднання банків", - зауважив голова фінансового комітету Сергій Рибалка.   далi»
06.02.2017
7 лютого 2017 року відбудеться засідання Комітету
17.01.2017
Сергій Рибалка: "Необхідно перебудувати систему, аби Нацбанк виконував функцію ефективного банківського нагляду"
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України (реєстр. №5304). Законопроект покликаний створити дієві механізми для підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України.  далi»
16.01.2017
17 січня 2017 року відбудеться засідання Комітету
21.12.2016
22 грудня фінкомітет ВР заслухає Раду НБУ щодо затверджених основних напрямків грошово-кредитної політики на 2017 рік
22 грудня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2). На засіданні планується розглянути проект закону про особливості оплати послуг банків та інших установ із приймання і перерахування коштів за житлово-комунальні послуги (№4631), а також законопроект щодо підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України (№5304). Окрім цього представники Комітету заслухають інформацію голови Ради Національного банку України щодо затверджених основних напрямків грошово-кредитної політики на 2017 рік. Вхід за картками акредитації.   далi»
20.12.2016
Сергій Рибалка: "Система підтримки експорту в Україні дасть можливість вирівняти умови конкуренції з іншими країнами та допоможе, нарешті, вирватися із бідності"
Парламент прийняв Закон про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а), ініційований представниками фракції Радикальної партії. За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів. За словами Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки, за останні роки прискорилась технологічна деградація України, що є причиною її бідності. "Доти доки ми будемо продавати за кордон руду, металобрухт, примітивні добрива чи ліс-кругляк, а не складні верстати, телефони чи літаки, доти немає шансу зробити більшість громадян України заможними! Ми зобов'язані об'єднати наші зусилля для кардинальної зміни ситуації. Головна мета - цілеспрямоване стимулювання експорту українських товарів з високою доданою вартістю. Один із інструментів - створення Експортно-кредитного агентства", - наголосив Сергій Рибалка.   далi»
20.12.2016
Фінансовий комітет вирішив рекомендувати парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект про Приватбанк
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект про внесення зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб (№5553), внесений Президентом України. Законопроектом передбачається обов'язок держави із гарантування відшкодування фізичним особам - вкладникам державних банків тієї частини суми вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, встановлений у відповідності із Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".   далi»
20.12.2016
Фінансовий комітет ВР рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект щодо забезпечення прозорості діяльності НБУ
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу законопроект про забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257). Під час розробки цього проекту була взята за основу робота європейських центробанків. Про це повідомив ініціатор законопроекту, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка, презентуючи його на засіданні профільного комітету. Авторами цього проекту є Олег Ляшко та група депутатів, які представляють більшість парламентських фракцій та груп.   далi»
19.12.2016
20 грудня відбудеться засідання Комітету
16.12.2016
Сергій Рибалка: "Важливою передумовою розвитку та функціонування фінансового ринку є якісний та ефективний державний контроль"
Для розвитку фінансового ринку потрібен ефективний і об'єктивний контроль з боку держави. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка під час виїзного засідання фінансового комітету в Івано-Франківську. "Державний контроль з одного боку має забезпечувати чіткі та прозорі правила гри на ринку та визначення обов'язкових нормативів, а з іншого так само прозоро та неупереджено здійснювати контроль за їх виконанням. Для реалізації цієї мети потрібен Регулятор, який не лише має достатній спектр повноважень, технічну і матеріальну здатність їх виконувати, а найголовніше - мати правові інструменти для регулювання та відсутність правових колізій, які заважають застосуванню цих інструментів", - сказав Сергій Рибалка.   далi»
08.12.2016
Сергій Рибалка: "Національному банку України необхідно кардинально підвищити прозорість в своїй роботі"
"Практика центробанків Європи та інших країн світу засвідчила, що їх незалежність базується на прозорості та відкритості перед суспільством. Національному банку України необхідно кардинально підвищити прозорість в своїй роботі", - наголосив Голова фінансового комітету Сергій Рибалка. За словами кандидата економічних наук, провідного наукового співробітника Академії фінансового управління Геннадія Бортнікова, від рівня відкритості роботи Національного банку України залежить і рівень довіри населення до всієї банківської системи. Окрім цього Геннадій Бортніков запропонував вдосконалити стандарти публічної звітності про банки та банківську систему і пояснювати пріоритети монетарної політики за прикладом європейських центробанків.   далi»
05.12.2016
6 грудня фінансовий комітет ВР розгляне законопроект про підвищення прозорості НБУ
6 грудня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2). На засіданні планується розглянути проект закону щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257). Співавторами якого, окрім представників Радикальної партії стали депутати від інших ключових фракцій Верховної Ради. Як підкреслив напередодні Голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності та один із ініціаторів розробки цього законопроекту Сергій Рибалка, документ базується на практиці та законодавчих правилах функціонування центральних банків інших країн світу, передовсім країн Європи.   далi»Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)