ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту
Новини
01.12.2016
Сергій Рибалка: "Досвід європейських центробанків та банків інших країн світу засвідчив, що їх незалежність ґрунтується в першу чергу на прозорості в їхній діяльності та відкритості перед суспільством"
Дії нинішнього керівництва НБУ не відповідають європейській практиці. Про йшлося під час засідання круглого столу, який відбувся 24 листопада в профільному комітеті за участі народних депутатів, науковців та провідних експертів фінансового сектору. "Досвід європейських центробанків та банків інших країн світу засвідчив, що їх незалежність ґрунтується в першу чергу на прозорості в їхній діяльності та відкритості перед суспільством", - наголосив Голова фінансового комітету Сергій Рибалка.   далi»
24.11.2016
Сергій Рибалка: "Наші пропозиції реформування НБУ та ФГВФО спрямовані на зменшення корупційних ризиків та загроз вітчизняній економіці"
Робота європейських центробанків була взята за приклад під час розробки двох законопроектів: щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257) та про реформу системи гарантування вкладів фізичних осіб (№5256). Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка під час засідання круглого столу, який відбувся 24 листопада в профільному комітеті. В засіданні взяли участь народні депутати України, кілька десятків науковців та провідних експертів фінансового сектору, які обговорили дві законодавчі ініціативи щодо посилення прозорості роботи та підзвітності НБУ та Фонду гарантування вкладів суспільству.   далi»
15.11.2016
Парламент підтримав закон про відшкодування коштів вкладникам банку "Михайлівський", але треба міняти систему - голова фінкомітету ВР
Парламент прийняв за основу та в цілому внесений Президентом України проект закону про внесення змін до деяких законів щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг (№5390). За півгодини до цього фінансовий комітет на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти цей документ. "Нарешті влада звернула увагу на постраждалих вкладників. У нашому комітеті ми провели десятки розширених нарад та комітетських слухань. І знаєте, що найгірше? Жодний із державних органів не запропонував якогось виходу із ситуації. І лише в останню хвилину під акції протесту внесли законопроект", - заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.   далi»
14.11.2016
15 листопада фінансовий комітет на своєму засіданні заслухає інформацію НБУ та Нацкомісії з цінних паперів
15 листопада 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2). На засіданні планується заслухати інформацію від заступника Голови Національного банку України Якова Смолія щодо окремих проблемних питань в банківській системі України. Також буде розглянуто проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг (реєстр. №5390 від 14.11.2016), внесений Президентом України. Вхід за картками акредитації.  далi»
18.10.2016
Фінансовий Комітет Верховної Ради рекомендує парламенту прийняти в цілому законопроект про створення експортно-кредитного агентства
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а), ініційований представниками фракції Радикальної партії. За словами Голови фінансового Комітету Сергія Рибалки, після надзвичайного минулорічного обвалу український експорт продовжує скорочуватися і цього року. "Більшість наших торгових партнерів мають потужні системи підтримки власних виробників та експортерів. Якщо Україна не почне створювати подібні власні інструменти розвитку, вона завжди буде програвати, бо є в нерівних умовах з іноземними конкурентами", - сказав Сергій Рибалка.   далi»
18.10.2016
Профільний комітет Ради вирішив звернутися до Президента з проханням внести подання про звільнення Голови НБУ
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 18 жовтня ухвалив рішення звернутися до Президента України з проханням звільнити Голову Національного банку із займаної посади через втрату бездоганної ділової репутації. Як повідомив Голова Комітету Сергій Рибалка, таке рішення стало результатом жвавого обговорення на засіданні. За його словами, підставою для звільнення має бути пункт 6 частини 8 статті 18 Закону України "Про Національний банк України" - "втрата бездоганної ділової репутації".   далi»
18.10.2016
18 жовтня фінансовий Комітет ВР розгляне питання щодо регульованих ринків та деривативів
8 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2). На засіданні запланований розгляд у другому читанні проекту Закону про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а від 22.06.2015 р.), а також проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) (реєстр. №3498 від 20.11.2015 р.) Вхід за картками акредитації.  далi»
18.10.2016
Фінансовий Комітет ВР звернувся до Президента України, Генпрокурора та НАБУ відносно перешкоджання діяльності Комітету з боку Голови НБУ
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності направив звернення до Президента України щодо перешкоджання діяльності фінансового комітету парламенту з боку Голови Національного банку України. Окрім цього Комітет звернувся до Генерального прокурора та Голови Національного антикорупційного бюро відносно кримінальної відповідальності Голови НБУ за перешкоджання депутатській діяльності кожного члена комітету, що є злочином, передбаченим ч.2 ст.351 Кримінального кодексу України.   далi»
17.10.2016
18 жовтня 2016 року відбудеться засідання Комітету
05.10.2016
Фінансовий комітет ВР обрав кандидатів до Спостережної ради з питань організації та проведення фінансової реструктуризації
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні обрав кандидатів до Спостережної ради з питань організації та проведення фінансової реструктуризації. Цьому рішенню передував відкритий конкурсний відбір та ретельне обговорення членами Комітету претендентів до складу ради. "Минулого року вперше в історії нашого парламенту ми провели публічний та прозорий конкурс для відбору кандидатур на посади членів Ради Національного банку. На жаль, влада не захотіла призначити усіх членів, тому цей важливий конституційний орган ще й досі не працює. Вважаємо, що необхідно поступово запроваджувати практику відкритих конкурсів під час формування інших інституцій в Україні. Саме тому ми вирішили провести відкритий конкурс і цього разу, аби серед п'ятнадцяти кандидатів, які подали свої заявки на участь у відборі до складу Спостережної ради, обрати найбільш фахових осіб", - сказав голова Комітету Сергій Рибалка.   далi»
05.10.2016
Фінансовий Комітет ВР вирішив звернутися до Президента України, ГПУ та НАБУ відносно перешкоджання діяльності Комітету з боку Голови НБУ
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення про направлення звернення до Президента України щодо перешкоджання діяльності фінансового комітету парламенту з боку Голови Національного банку України. Окрім цього більшістю голосів членів Комітету було прийнято рішення звернутися до Генерального прокурора та Голови Національного антикорупційного бюро відносно кримінальної відповідальності Голови НБУ за перешкоджання депутатській діяльності кожного члена комітету, що є злочином, передбаченим ч.2 ст.351 Кримінального кодексу України. Під час засідання комітету його представники висловили обурення зривом вчорашнього засідання через відмову Голови НБУ взяти в ньому участь і відзвітувати про роботу Національного банку за поточний рік.   далi»
04.10.2016
Фінансовий комітет ВР планує обов'язково заслухати керівництво НБУ
Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності планує заслухати Голову правління Національного банку України на одному з наступних засідань, коли керівник НБУ таки знайде можливість бути присутнім. Про це журналістам заявив голова профільного парламентського комітету Сергій Рибалка. За його словами, у всіх депутатів комітету накопичилося багато запитань. "Багатьох експертів не влаштовує грошово-кредитна політика центрального банку та відсутність взаємодії з урядом. Вітчизняних виробників продовжують тримати у режимі фінансового голодування. Зменшення процентних ставок за кредитами відбувається надто повільно. Стимулів для розвитку немає. Валютна стабільність уявна. Кредити МВФ нам особливо не допоможуть, а державні борги зростають. Наступного року ми будемо вимушені витратити на виплати державних боргів та їх обслуговування 240 млрд. грн. Це майже 31 % усіх видатків країни!", - сказав народний депутат.  далi»
03.10.2016
5 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
5 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №1). На засіданні запланований розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) (№3498 від 20.11.2015) та проекту Закону про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а від 22.06.2015 р.) у другому читанні. Окрім цього буде розглянуто питання щодо обговорення та затвердження кандидатур до Спостережної ради на виконання Закону України "Про фінансову реструктуризацію". Вхід за картками акредитації.   далi»
03.10.2016
4 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
4 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2). На засіданні заплановано заслухати інформацію Голови Національного банку України Гонтаревої В.О. щодо основних напрямів роботи Національного банку України у 2016 році, стану банківської системи та валютного ринку України, а також обговорення перспектив законотворчої роботи у напрямку реформи фінансового сектору у 2017 році.   далi»
21.09.2016
Сергій Рибалка: "Запропонований бюджет не містить видатків розвитку економіки"
Сьогодні, 21 вересня 2016 р., відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності за участі Міністра фінансів України Олександра Данилюка. Голова Комітету Сергій Рибалка зауважив, що у суспільства та народних депутатів накопичилось дуже багато запитань відносно тактики та стратегії Уряду. Особливий інтерес викликає бачення міністра щодо фінансової політики та перспектив розвитку фінансової системи країни. За словами голови Комітету, системні проблеми економіки продовжують накопичуватися. "Зменшення кредитних ставок відбувається надто повільно. Ми вже втратили 45% банківської системи. Це завдало невиправної шкоди українським підприємствам - за різними оцінками, вони втратили від 80-ти до 120 млрд. грн. Ситуація в банках не покращується. Закону про фінансову реструктуризацію вкрай недостатньо", - наголосив Сергій Рибалка.   далi»Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)