ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту
Новини
21.09.2016
Сергій Рибалка: "Запропонований бюджет не містить видатків розвитку економіки"
Сьогодні, 21 вересня 2016 р., відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності за участі Міністра фінансів України Олександра Данилюка. Голова Комітету Сергій Рибалка зауважив, що у суспільства та народних депутатів накопичилось дуже багато запитань відносно тактики та стратегії Уряду. Особливий інтерес викликає бачення міністра щодо фінансової політики та перспектив розвитку фінансової системи країни. За словами голови Комітету, системні проблеми економіки продовжують накопичуватися. "Зменшення кредитних ставок відбувається надто повільно. Ми вже втратили 45% банківської системи. Це завдало невиправної шкоди українським підприємствам - за різними оцінками, вони втратили від 80-ти до 120 млрд. грн. Ситуація в банках не покращується. Закону про фінансову реструктуризацію вкрай недостатньо", - наголосив Сергій Рибалка.   далi»
20.09.2016
21 вересня відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
21 вересня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Грушевського, 5, кімната №5, третій поверх). На засіданні заплановано заслухати інформацію Міністра фінансів України Данилюка О.О. щодо основних напрямів роботи Міністерства фінансів України у 2016 році та обговорити спільні з Комітетом позиції з метою підвищення ефективності подальшої співпраці. Вхід за картками акредитації.   далi»
20.09.2016
Сергій Рибалка: "Комітет продовжує працювати над тим, аби допомогти вирішити ситуацію із вкладниками банку Михайлівський"
На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, яке відбулося 20 вересня, обговорили ситуацію, яка склалась з постраждалими вкладниками ПАТ "Банк Михайлівський". "Комітет продовжує працювати над тим, аби допомогти вирішити ситуацію із вкладниками банку Михайлівський, яких реально обдурили, оформивши їхні вклади не як вклади у банк, а як внески у фінансові компанії. Відтак держава тепер відмовляється компенсувати людям втрачені кошти. Навіть у межах гарантованої суми у 200 тисяч гривень", - зазначив голова фінансового комітету Сергій Рибалка. Він повідомив присутніх, що жодної корисної інформації для вкладників на численні звернення як Комітету, так і його особисті депутатські запити ані від Національного банку, ані від Фонду гарантування вкладів, ані від правоохоронних органів профільний парламентський комітет не отримав.   далi»
20.09.2016
Фінансовий комітет парламенту прийняв рішення про формування Спостережної ради з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 20 вересня 2016 року ухвалив рішення про формування Спостережної ради з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації. Голова фінансового комітету Сергій Рибалка нагадав, що 14 червня 2016 р. Верховна Рада України прийняла Закон України "Про фінансову реструктуризацію" (№ 1414-VIII), метою якого є сприяння відновленню господарської діяльності боржників, які перебувають у критичному фінансовому стані, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та/або їх господарської діяльності; підтримки стабільності фінансової системи; забезпечення доступу боржників до фінансування для відновлення їх господарської діяльності. Закон був підписаний Президентом 15.07.2016, після закриття сесії Верховної Ради України.   далi»
19.09.2016
20 вересня 2016 року відбудеться засідання Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності
20 вересня 2016 року о 14:30 відбудеться Засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2). На засіданні запланований розгляд проекту Закону щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів (№4960 від 12.07.2016 р.). Окрім цього буде розглянуто питання щодо формування спостережної ради на виконання Закону України "Про фінансову реструктуризацію", а також відбудеться обговорення питання відносно ситуації, що склалася з постраждалими вкладниками ПАТ "Банк Михайлівський".   далi»
21.07.2016
Сергій Рибалка: Робоча група при фінкомітеті ВР напрацює пакет законопроектів для реалізації Стратегії розвитку банківської системи
21 липня 2016 р., в рамках реалізації Стратегії розвитку банківської системи України на найближчі 5 років, під керівництвом Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки відбулося засідання експертної робочої групи з напрацювання пакету законопроектів. На переконання Сергія Рибалки, потрібно не лише покращити ситуацію в галузі, а й створити потужні стимули для розвитку всієї фінансової системи та повернення її обличчям до реального сектору економіки. Учасники зустрічі обговорили систему заходів із відновлення якості активів банків, оскільки тих кроків, що вже вжила влада, явно недостатньо. Усі присутні експерти зійшлися в єдиній думці про те, що система гарантування вкладів та виведення банків з ринку, є на сьогодні недосконалою і повинна працювати на порятунок банків, збереження активів, а також захист прав усіх вкладників.   далi»
20.07.2016
Звіт про роботу фінансового Комітету за четверту сесію Верховної Ради України
Протягом четвертої сесії парламенту вдалося прийняти в цілому Закон України про фінансову реструктуризацію (№3555), Постанову про звільнення членів Ради Національного банку України (№4323) та Постанову про призначення членів Ради Національного банку України (№4923). Окрім цього в першому читанні ухвалено 4 законопроекти: проект Закону про страхування (1797-1); проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)(№3498); проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг(№2456-д); проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання особливостей ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг (№3739).   далi»
15.07.2016
Лист фракції БПП
11.07.2016
12 липня 2016 року відбудеться засідання Комітету
06.07.2016
Окрема думка народного депутата України Романюка В.М. щодо зупинення процесу "банкопаду"
16.06.2016
Сергій Рибалка: Ризики у банківській сфері продовжують накопичуватися
15 червня 2016 р. в Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності відбулося засідання Клубу банкірів на тему: "Очищення Національним банком банківської системи України: наслідки і альтернативи". Відбулася змістовна дискусія серед учасників заходу, а саме представників НБУ, Міністерства фінансів, банків, експертів та науковців банківської сфери. На переконання голови фінансового комітету Сергія Рибалки, непрофесійні дії НБУ та Уряду у фінансово-банківській сфері завдають непоправної шкоди розвитку всієї економіки України.   далi»
14.06.2016
Фінансовий комітет вирішив зареєструвати доопрацьований законопроект про реструктуризацію зобов'язань валютних позичальників
14 червня фінансовий комітет на своєму засіданні прийняв рішення внести на реєстрацію від Комітету доопрацьований проект Закону про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла. За словами голови фінансового комітету Сергія Рибалки, півтора роки було витрачено на ухвалення закону, який би зміг вирішити проблему валютних позичальників. "Якщо рік тому НБУ, Уряд та МВФ навіть і чути не хотіли про можливість ухвалення будь-якого закону, то сьогодні у нас нарешті є шанс допомогти значній частині позичальників. Тому ми повинні ухвалити такий законопроект, який отримає підтримку у парламентській залі, буде гарантовано підписаний Президентом та, найголовніше, виконаний на практиці. Не можна допустити, щоб його виконання потонуло у судах", - наголосив Сергій Рибалка на засіданні Комітету.   далi»
14.06.2016
Сергій Рибалка: закону про фінансову реструктуризацію для очищення банків від проблемних кредитів не достатньо
Для очищення банківської системи від проблемних кредитів одного закону про фінансову реструктуризацію (№3555), прийнятого парламентом 14 червня, явно не достатньо. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка. "Потрібні додаткові дії влади для зменшення рівня проблемних кредитів - від створення спеціальної установи для їх "утилізації" до випуску державних облігацій під цей процес. Механізми є. Треба лише дуже ретельно їх продумати. Проте без волі Мінфіну та НБУ цього не відбудеться", - резюмував Сергій Рибалка.  далi»
13.06.2016
14 червня 2016 року відбудеться засідання Комітету
01.06.2016
2 червня фінансовий комітет ВР розгляне питання валютних позичальників та інформацію Нацбанку про неплатоспроможні банки
2 червня 2016 року о 14:30 відбудеться Засідання Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Грушевського, 5, зал №3, 1 поверх). На засіданні заплановано розгляд пропозицій з доопрацювання проекту Закону про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про направлення на повторне перше читання проекту Закону України про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити) та проекту Закону України про реструктуризацію зобов'язань громадян України за споживчими кредитами в іноземній валюті". Також планується розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) (реєстр. №3498) та заслуховування інформації НБУ щодо проблемних банків та обставин визнання їх неплатоспроможними починаючи з січня 2016 року.   далi»Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)