ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту
Новини
21.07.2016
Сергій Рибалка: Робоча група при фінкомітеті ВР напрацює пакет законопроектів для реалізації Стратегії розвитку банківської системи
21 липня 2016 р., в рамках реалізації Стратегії розвитку банківської системи України на найближчі 5 років, під керівництвом Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки відбулося засідання експертної робочої групи з напрацювання пакету законопроектів. На переконання Сергія Рибалки, потрібно не лише покращити ситуацію в галузі, а й створити потужні стимули для розвитку всієї фінансової системи та повернення її обличчям до реального сектору економіки. Учасники зустрічі обговорили систему заходів із відновлення якості активів банків, оскільки тих кроків, що вже вжила влада, явно недостатньо. Усі присутні експерти зійшлися в єдиній думці про те, що система гарантування вкладів та виведення банків з ринку, є на сьогодні недосконалою і повинна працювати на порятунок банків, збереження активів, а також захист прав усіх вкладників.   далi»
20.07.2016
Звіт про роботу фінансового Комітету за четверту сесію Верховної Ради України
Протягом четвертої сесії парламенту вдалося прийняти в цілому Закон України про фінансову реструктуризацію (№3555), Постанову про звільнення членів Ради Національного банку України (№4323) та Постанову про призначення членів Ради Національного банку України (№4923). Окрім цього в першому читанні ухвалено 4 законопроекти: проект Закону про страхування (1797-1); проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)(№3498); проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг(№2456-д); проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання особливостей ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг (№3739).   далi»
15.07.2016
Лист фракції БПП
11.07.2016
12 липня 2016 року відбудеться засідання Комітету
06.07.2016
Окрема думка народного депутата України Романюка В.М. щодо зупинення процесу "банкопаду"
16.06.2016
Сергій Рибалка: Ризики у банківській сфері продовжують накопичуватися
15 червня 2016 р. в Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності відбулося засідання Клубу банкірів на тему: "Очищення Національним банком банківської системи України: наслідки і альтернативи". Відбулася змістовна дискусія серед учасників заходу, а саме представників НБУ, Міністерства фінансів, банків, експертів та науковців банківської сфери. На переконання голови фінансового комітету Сергія Рибалки, непрофесійні дії НБУ та Уряду у фінансово-банківській сфері завдають непоправної шкоди розвитку всієї економіки України.   далi»
14.06.2016
Фінансовий комітет вирішив зареєструвати доопрацьований законопроект про реструктуризацію зобов'язань валютних позичальників
14 червня фінансовий комітет на своєму засіданні прийняв рішення внести на реєстрацію від Комітету доопрацьований проект Закону про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла. За словами голови фінансового комітету Сергія Рибалки, півтора роки було витрачено на ухвалення закону, який би зміг вирішити проблему валютних позичальників. "Якщо рік тому НБУ, Уряд та МВФ навіть і чути не хотіли про можливість ухвалення будь-якого закону, то сьогодні у нас нарешті є шанс допомогти значній частині позичальників. Тому ми повинні ухвалити такий законопроект, який отримає підтримку у парламентській залі, буде гарантовано підписаний Президентом та, найголовніше, виконаний на практиці. Не можна допустити, щоб його виконання потонуло у судах", - наголосив Сергій Рибалка на засіданні Комітету.   далi»
14.06.2016
Сергій Рибалка: закону про фінансову реструктуризацію для очищення банків від проблемних кредитів не достатньо
Для очищення банківської системи від проблемних кредитів одного закону про фінансову реструктуризацію (№3555), прийнятого парламентом 14 червня, явно не достатньо. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка. "Потрібні додаткові дії влади для зменшення рівня проблемних кредитів - від створення спеціальної установи для їх "утилізації" до випуску державних облігацій під цей процес. Механізми є. Треба лише дуже ретельно їх продумати. Проте без волі Мінфіну та НБУ цього не відбудеться", - резюмував Сергій Рибалка.  далi»
13.06.2016
14 червня 2016 року відбудеться засідання Комітету
01.06.2016
2 червня фінансовий комітет ВР розгляне питання валютних позичальників та інформацію Нацбанку про неплатоспроможні банки
2 червня 2016 року о 14:30 відбудеться Засідання Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Грушевського, 5, зал №3, 1 поверх). На засіданні заплановано розгляд пропозицій з доопрацювання проекту Закону про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про направлення на повторне перше читання проекту Закону України про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити) та проекту Закону України про реструктуризацію зобов'язань громадян України за споживчими кредитами в іноземній валюті". Також планується розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) (реєстр. №3498) та заслуховування інформації НБУ щодо проблемних банків та обставин визнання їх неплатоспроможними починаючи з січня 2016 року.   далi»
01.06.2016
Фінансовий Комітет рекомендує парламенту прийняти проект Закону України про фінансову реструктуризацію в другому читанні і в цілому
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 01.06.2016 року ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти проект Закону України про фінансову реструктуризацію (№3555) в другому читанні та в цілому. За словами голови комітету Сергія Рибалки, законопроект покликаний допомогти банкам та частині підприємств України провести позасудову реструктуризацію проблемних кредитів. Комітетом було опрацьовано 421 поправок, з яких врахували 364.   далi»
30.05.2016
31 травня та 1 червня 2016 року відбудуться засідання Комітету
20.05.2016
Фінансовий комітет рекомендував Парламенту, Кабміну та НБУ врахувати Стратегію розвитку банківської системи - С.Рибалка
Комітет Верховної Ради з питанням фінансової політики і банківської діяльності рекомендував парламенту, Кабінету Міністрів і Національному банку врахувати в роботі проект Стратегії розвитку банківської системи України на 2016 - 2020 рр. Про це повідомив глава Комітету, ініціатор розробки Стратегії Сергій Рибалка. Відповідне рішення комітет ухвалив на виїзному засіданні у Вінниці. Сергій Рибалка висловив надію, що Уряд врахує пропозиції, підготовлені і підтримані таким широким колом фахівців - вітчизняних і зарубіжних банкірів, експертів-практиків та вчених, як в плані реформ на цей рік, також і в урядовому плані дій на середньострокову перспективу, який обіцяно представити до кінця поточного року.   далi»
19.05.2016
Без здорової банківської системи і доступного кредитування, Україна не зможе розраховувати на економічне зростання, - глава фінкомітету ВР Рибалка
Ініціатор розробки Стратегії, голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка спрогнозував: без дійсно результативних реформ в економіко-фінансовій та банківській сферах, Україну чекають ще більш складні часи. Про це депутат заявив під час відкриття профільної дводенної всеукраїнської науково-практичної конференції в Києві.  далi»
12.05.2016
19-20 травня відбудеться масштабний форум з обговорення проекту Стратегії розвитку банківської системи України
У форумі візьмуть участь представники банківської галузі, провідні вітчизняні та іноземні науковці, експерти-практики, представники промислових асоціацій. Захід відбудеться у великому Конференц-залі Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана за адресою: Київ, проспект Перемоги, 54/1. Зареєструватися та ознайомитися із попередньою програмою можна на сайті конференції: http://www.forum-strategy.com/   далi»Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)