ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту

Головна » Новини

Сергій Рибалка: "Без ефективної банківської системи прискорення економічного зростання неможливе"
версія для друку
24 травня 2017
Сергій Рибалка: "Без ефективної банківської системи прискорення економічного зростання неможливе"

Сергій Рибалка: «Без ефективної банківської системи прискорення економічного зростання неможливе»

 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка переконаний, що без ефективної банківської системи прискорення економічного зростання неможливе. Про це він заявив, виступаючи на конференції щодо відновлення кредитування в Україні. Захід відбувся за участі представників Міністерства фінансів, НБУ, міжнародних організацій, банківської та експертної спільноти.

«Правильно налаштований фінансовий сектор та дешеве кредитування можна впевнено включити до першої п’ятірки базових факторів успіху будь-якої країни. Іншими словами, від здоров’я банків так чи інакше залежить добробут усіх громадян України. Ми повинні кардинально змінити економічну політику на активну проукраїнську. Необхідно налаштувати діяльність усіх органів влади на підтримку економічного розвитку та зміну структури економіки у напрямку високих технологій та більшої доданої вартості», – наголосив Сергій Рибалка.

На переконання голови фінансового комітету, Україна повинна мати власний план розвитку на найближчі 5-7 років в кожній з галузей і використовувати великий міжнародний досвід.

«Необхідно поєднати ефективну грошово-кредитну політику Національного банку із урядовими програмами стимулювання виробництв із високою доданою вартістю. Але для цього необхідно прискорити формування розгалуженої системи інститутів розвитку. Саме вона має бути каналом донесення коштів державного бюджету, продуктивної емісії НБУ та міжнародних донорів напряму до вітчизняного виробника. Із мінімальним впливом на рівень інфляції», – підкреслив Сергій Рибалка.

Він повідомив, що пишається результатом, якого йому разом з лідером Радикальної партії Олегом Ляшко, Віктором Галасюком та депутатами з інших фракцій вдалося досягти не лише ухваливши закон, а й переконавши уряд у необхідності створення Експортно-кредитного агентства.

«Мінекономрозвитку вже розпочало підготовчу роботу. Колеги планують залучати міжнародних експертів, які брали участь у створенні таких інститутів у різних країнах світу. Потрібно кардинально збільшувати фінансування програм компенсації відсоткових ставок з Державного бюджету. І тут дуже корисними стануть міжнародні методики оцінки такого впливу на економічне зростання та структурні зміни економіки. Лише запустивши економіку через банківський сектор, ми зможемо підвищити рівень життя наших громадян. І це є одним з головних завдань нашої фракції Радикальної партії Олега Ляшка», – резюмував С.Рибалка.

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)