ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту

Головна » Новини

9 червня в Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської політики відбувся круглий стіл, організований спільно з Асоціацією лізингодавців України за підтримки Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"
версія для друку
13 червня 2017
9 червня в Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської політики відбувся круглий стіл, організований спільно з Асоціацією лізингодавців України за підтримки Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"

 

 

9 червня в Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської політики відбувся круглий стіл, організований спільно з Асоціацією лізингодавців України за підтримки Проекту USAID “Трансформація фінансового сектору”. Подія була присвячена темі розвитку лізингу в Україні та, зокрема, зареєстрованому раніше законопроекту “Про фінансовий лізинг”, реєстраційний номер 6395.

В заході, окрім представників Комітету, Проекту USAID та профільної асоціації прийняли участь Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва В. Галасюк, який є співавтором законопроекту, Голова Нацкомфінпослуг І. Пашко, представники НБУ, МЕРТ, Міністерства фінансів, представники лізингових компаній та їх клієнтів, громадські експерти.

Модератором заходу виступив перший заступник Голови Комітету та один з авторів проекту Закону №6395 «Про фінансовий лізинг» - Михайло Довбенко. У своєму виступі він зазначив, що рівень проникнення лізингу в Україні складає менше 4% на відміну від європейських показників, які складають 20-30%, при цьому рівень зношеності основних фондів підприємств складає до 90%. Рівень капітальних інвестицій зростає недостатньо, в першу чергу внаслідок вичерпаності власних ресурсів, а також зниження темпів кредитування економіки банками. Також народний депутат зауважив, що важливою передумовою розвитку цього сегменту фінансового ринку, окрім внесення відповідних законодавчих змін, має стати підвищення рівня обізнаності потенційних споживачів із перевагами лізингу, як альтернативи кредитуванню.

Керівник Проекту  “Трансформація фінансового сектору” Роберт Бонд також наголосив на важливості створення сучасної нормативної бази для активізації лізингового ринку та поінформував, що лізинг буде одним з пріоритетів  Проекту на весь період його діяльності.

Учасники круглого столу погодилися з тим, що законопроект «Про фінансовий лізинг»  буде лише першим кроком на шляху створення передумов для посилення ролі лізингу в оновленні продуктивних фондів підприємств і в найближчому майбутньому є необхідність у створенні системи стимулюючих і заохочувальних  норм для розвитку цього інструменту.

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)