ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту

Головна

Новини

11.07.2017
11
11.07.2017
11 липня
11.07.2017
11 липня
10.07.2017
11 липня 2017 року відбудеться засідання Комітету
10.07.2017
11 липня 2017 року відбудеться засідання Комітету
10.07.2017
11 липня 2017 року відбудеться засідання Комітету
10.07.2017
11 липня 2017 року відбудеться засідання Комітету
10.07.2017
11 липня 2017 року відбудеться засідання Комітету
10.07.2017
11 липня 2017 року відбудеться засідання Комітету
20.06.2017
Фінансовий комітет парламенту вчергове просить голів парламентських фракцій надати кандидатури до наглядових рад держбанків

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності у черговий раз звертається до голів депутатських фракцій внести Комітету кандидатури членів наглядових рад державних ПАТ "Ощадбанк" та АТ "Укрексімбанк".
Про це повідомив голова фінансового комітету парламенту Сергій Рибалка.
За його словами, ситуація у найбільших державних банках є найгіршою - рівень проблемних кредитів там сягає 70%, але парламент, фактично, відмовляється використовувати власні повноваження аби вплинути на ситуацію. далi»

20.06.2017
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності закликає подавати кандидатури до складу наглядових рад ПАТ "Ощадбанк" та АТ "Укрексімбанк".
19.06.2017
20 червня 2017 року відбудеться засідання Комітету
13.06.2017
9 червня в Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської політики відбувся круглий стіл, організований спільно з Асоціацією лізингодавців України за підтримки Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"
07.06.2017
Сергій Рибалка запропонував представникам усіх органів влади спільно модернізувати стратегію розвитку фінансового-банківського сектору

Ситуація в фінансово-банківській сфері досі залишається складною, а результатом фактичної відсутності кредитування є скорочення промислового виробництва за останні місяці. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка під час наради з в.о. Голови та представниками Правління Національного банку та Ради НБУ, заступниками Міністра фінансів України.
"Нам не варто відкладати нашу співпрацю та чекати на призначення нового керівника НБУ. Маємо ефективно працювати вже сьогодні. Для цього пропоную представникам усіх органів влади спільно модернізувати стратегію розвитку фінансового-банківського сектору. Аби усі наші тактичні кроки працювали на досягнення стратегічної мети - збільшення доходів усіх громадян України через розвиток економіки", - наголосив Сергій Рибалка. далi»

07.06.2017
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності закликає подавати кандидатури до складу наглядових рад ПАТ "Ощадбанк" та АТ "Укрексімбанк".
07.06.2017
7 червня 2017 року відбудеться робоча нарада членів Комітету за участі керівництва Національного банку України, Міністерства фінансів України та Ради Національного банку України для обговорення ситуації з грошово-кредитною та валютною політикою, а також узгодження позицій щодо перспективних законодавчих ініціатив та пріоритетних завдань Комітету до кінця шостої сесії Верховної Ради України.
26.05.2017
Сергій Рибалка обговорив з делегацією зі Сполучених Штатів співпрацю над вдосконаленням українського законодавства в фінансово-банківській сфері

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка провів робочу зустріч із колегами зі Сполучених Штатів Америки: заступником Торгового представника США з питань Європи і Середньої Азії Бетсі Хафнер, представником Міністерства фінансів США Стівом Свортц, а також представниками Посольства США.
Під час спілкування обговорювалися питання стану банківської системи України, очищення банківського сектору від проблемних банків, пріоритетні питання в роботі фінансового комітету, а також законопроект щодо регулювання електронних платежів. далi»

25.05.2017
Сергій Рибалка закликав банківську спільноту доопрацювати стратегію для оновлення довіри до фінансово-банківської системи

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової і банківської діяльності Сергій Рибалка закликав банківську спільноту об'єднати зусилля навколо доопрацювання стратегії для оновлення довіри до фінансово-банківської системи. Про це він заявив під час засідання Вищої експертної ради при Раді НБУ, на якому обговорювалися питання політики курсоутворення та валютного регулювання.
"Ситуація вимагає швидких дій. Не можна чекати, поки попередній керівник НБУ перебуває у довготривалій відпустці, нового - ще не призначили, а Міністр фінансів ніяк не може знайти час для спілкування із профільним комітетом. Потрібно працювати", - наголосив Сергій Рибалка. далi»

24.05.2017
Сергій Рибалка: "Пенсійна реформа має полягати у створенні надійної системи, щоб людина заробила на забезпечену старість"

Майже півроку тягнеться ганебна ситуація із невключенням недержавних пенсійних фондів до реєстру неприбуткових організацій. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності під час засідання профільного комітету.
"Концепція пенсійної реформи в Україні та Закон про недержавний пенсійний фонд чітко визначають статус недержавних пенсійних фондів як неприбуткової організації. Всі доходи розподіляються тільки між учасниками недержавних пенсійних фондів, які є власниками своїх додаткових пенсійних накопичень та отримують додаткові пенсійні виплати після настання пенсійного віку. Точно такий самий підхід до недержавних пенсійних фондів існує скрізь у світі", - зауважив Сергій Рибалка. далi»

24.05.2017
Сергій Рибалка: Мінфін не виконав зобов'язання представити стратегію розвитку державних банків до 15 травня

Міністерство фінансів України не виконало зобов'язання представити профільному комітету Парламенту Стратегію розвитку державних банків до 15 травня. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка на комітетському засіданні.
В результаті Комітет ухвалив рішення звернутися до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра фінансів України Олександра Данилюка з листом, у якому наголосити на неприпустимості відсутності в Уряді системного бачення розвитку державних банків та поставити вимогу назвати конкретні терміни презентації стратегії профільному Комітету Верховної Ради. далi»

24.05.2017
Сергій Рибалка: "Без ефективної банківської системи прискорення економічного зростання неможливе"

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка переконаний, що без ефективної банківської системи прискорення економічного зростання неможливе. Про це він заявив, виступаючи на конференції щодо відновлення кредитування в Україні. Захід відбувся за участі представників Міністерства фінансів, НБУ, міжнародних організацій, банківської та експертної спільноти.
"Правильно налаштований фінансовий сектор та дешеве кредитування можна впевнено включити до першої п'ятірки базових факторів успіху будь-якої країни. Іншими словами, від здоров'я банків так чи інакше залежить добробут усіх громадян України. Ми повинні кардинально змінити економічну політику на активну проукраїнську. Необхідно налаштувати діяльність усіх органів влади на підтримку економічного розвитку та зміну структури економіки у напрямку високих технологій та більшої доданої вартості", - наголосив Сергій Рибалка. далi»

23.05.2017
Фінансовий комітет парламенту направив звернення до Президента України щодо внесення кандидатури на посаду Голови НБУ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності направив звернення до Президента України із закликом прискорити внесення кандидатури на посаду Голови Національного банку. Відповідне рішення було прийнято на засіданні профільного комітету. Про це повідомив Голова фінансового комітету Сергій Рибалка.
"Ситуація у фінансовій системі залишається вкрай складною. Ми не маємо права зволікати із проведенням реформ. Треба якнайшвидше відновити довіру до банківської системи і створити умови для доступного кредитування малого та середнього бізнесу. Наш фінансовий комітет наполягає на необхідності всебічного обговорення нової кандидатури на посаду Голови Національного банку. Для нас надзвичайно важливо знати, якими він бачить головні завдання Національного банку з розвитку економіки України", - сказав Сергій Рибалка. далi»

23.05.2017
Фінансовий комітет ВР опрацьовує рекордну кількість поправок до законопроекту про страхування

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності під час доопрацювання проекту Закону України про страхування (№1797-1) до другого читання отримав величезну кількість поправок - понад тисячу. За словами Голови фінансового комітету Сергія Рибалки, члени комітету на своєму засіданні вирішили провести додаткові консультації, щоб узгодити позиції за конкретним нормами цього документу.
"Ми з колегами обговорили на засіданні нашого фінансового комітету дуже важливий законопроект про страхування. Саме цей сектор фінансового ринку вже давно потребує оновлення відповідного законодавства. Необхідність ухвалення нового закону почали обговорювати ще з 2002 року", - розповів Сергій Рибалка. далi»

23.05.2017
24 травня 2017 року відбудеться засідання Комітету
22.05.2017
23 травня 2017 року відбудеться засідання Комітету
16.05.2017
Фінансовий комітет парламенту підготував новий законопроект про діяльність форекс-дилерів в Україні

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності прийняв рішення про підготовку нового законопроекту про діяльність ринку Форекс в Україні на базі двох існуючих.
"Цей значний сегмент українського фінансового рику досі законодавчо не регулюється і працює, по суті, як підпільне казино. Нашим головним завданням є створення таких правил, щоб діяльність учасників цього ринку оподатковувалася, а права клієнтів були надійно захищені", - заявив голова фінансового комітету парламенту Сергій Рибалка. далi»

16.05.2017
Фінансовий комітет ВР вирішив звернутися до Президента України із закликом швидше подати кандидатуру на посаду голови НБУ - Рибалка

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні вирішив звернутися до президента із закликом якнайшвидше внести кандидатуру на посаду голови Національного банку України.
За словами голови Комітету Сергія Рибалки, водночас, усі члени комітету наполягають на необхідності проведення публічного та повноцінного обговорення цієї кандидатури на комітетському засіданні. далi»

15.05.2017
16 травня 2017 року відбудеться засідання Комітету
24.04.2017
Сергій Рибалка: "Ми повинні допомогти потерпілим на ринку страхування захистити свої права"

В Комітеті з питань фінансової політики і банківської діяльності відбулося засідання "круглого столу" щодо проблемних питань на ринку страхування життя.
За словами голови профільного комітету Сергія Рибалки, в умовах глибокої валютної та банківської кризи страждають усі сектори економіки. Він зауважив, що довіра до фінансової системи зараз досить низька. "За таких умов ринок страхування життя має бути зразком стабільності та непохитності перед усіма негараздами, оскільки це довгострокові внески людей. З одного боку, це гарантія збереження та зростання їхніх заощаджень. З іншого - це довгий інвестиційний ресурс. Саме такого ресурсу вкрай не вистачає нашій економіці", - підкреслив Сергій Рибалка. далi»

18.04.2017
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності проведе засідання круглого столу "Проблемні питання на ринку страхування життя та шляхи їх подолання"

19 квітня о 14:30 у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності буде проведено Круглий стіл на тему: "Проблемні питання на ринку страхування життя та шляхи їх подолання" (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2).
Захід проводитиметься спільно з Робочою групою щодо проблемних питань на ринку страхування життя, до якої увійшли представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Комітету та ГО "Всеукраїнське об'єднання споживачів страхових послуг "Страховий захист".
Головною метою проведення заходу є обговорення проблемних питань на ринку страхування життя, причини їх виникнення та шляхи їх подолання. далi»

11.04.2017
Фінансовий комітет ВР рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект щодо підвищення довіри між банками та клієнтами

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами (№6027).
За словами Голови фінансового комітету Сергія Рибалки, рівень проблемних кредитів в банках досі продовжує зростати. На його переконання, це відбувається через слабку та корумповану судову систему, а також через значну кількість прогалин у законодавстві, які дають можливості нечесним позичальникам не повертати кредити. далi»

10.04.2017
11 квітня 2017 року відбудеться засідання Комітету
05.04.2017
Фінансовий комітет парламенту обговорив законопроект про кредитні спілки

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності було презентовано проект Агентства Сполучених Штатів Америки із міжнародного розвитку (USAID) про кредитування сільськогосподарських виробників. Також було обговорено пропозиції щодо нової редакції Закону України "Про кредитні спілки".
За словами Голови фінансового комітету Сергія Рибалки, профільний комітет вже давно успішно співпрацює з проектами USAID. "Вони допомагають нам вивчати міжнародний досвід і використовувати в нашій законотворчій роботі найкращі світові напрацювання. Сьогодні ми обговорили питання кредитування сільськогосподарських виробників, оскільки нам необхідно стимулювати розвиток малих та середніх господарств. Адже саме вони дають робочі місця, розвивають інфраструктуру і соціальну сферу села", - підкреслив Сергій Рибалка. далi»

04.04.2017
Фінансовий комітет ВР рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про переказ електронних грошей

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів (№5361).
Голова фінансового комітету Сергій Рибалка підкреслив, що кожен споживач банківських послуг розуміє важливість IT-технологій. За його словами, нові платіжні системи, програми та гаджети кардинально змінюють фінансову сферу, що дає шанс українським банкам бути лідерами в деяких напрямках обслуговування клієнтів. Керівник профільного парламентського комітету також зауважив, що під час доопрацювання документу, було взято за його головну мету відновлення довіри громадян, збільшення інвестицій у розвиток платіжного ринку України, а також зменшення концентрації електронних платіжних послуг у головних учасників ринку. далi»

04.04.2017
5 квітня 2017 року відбудеться засідання Комітету
03.04.2017
4 квітня 2017 року відбудеться засідання Комітету
21.03.2017
Фінансовий комітет Верховної Ради дав НБУ час до кінця тижня для створення плану дій щодо російських банків

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської досягнуто домовленість, що до кінця цього тижня НБУ має надати Комітету план дій щодо банків із російським капіталом.
Про це журналістам повідомив Голова Комітету Сергій Рибалка після заслуховування на комітетському засіданні інформації Національного банку про запровадження санкцій щодо російських банків.
За словами Сергія Рибалки, на наступному сесійному тижні на засіданні фінансового комітету Верховної Ради заплановане обговорення цього плану. далi»

20.03.2017
21 березня 2017 року відбудеться засідання Комітету
14.03.2017
Сергій Рибалка: "Наша валютна політика має стати основою для розвитку технологічного виробництва та експансії українських виробників на світові ринки"

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні заслухав Першого заступника Голови НБУ щодо Концепції нового валютного регулювання. Після обговорення Концепції нового валютного регулювання представники комітету прийняли рішення створити робочу групу за участі членів Комітету та представників Національного банку України для кінцевого доопрацювання законопроекту "Про валюту" та його реєстрації у парламенті.
"Наша валютна політика має стати основою для розвитку технологічного виробництва та експансії українських виробників на світові ринки. Коли валютна політика стане дієвим інструментом промислової та торговельної політики, Україна отримає бажаний розвиток", - заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка. далi»

14.03.2017
Фінансовий комітет Парламенту дав Мінфіну два місяці на підготовку проекту стратегії розвитку державних банків

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні рекомендував Міністерству фінансів України підготувати новий проект стратегії розвитку державних банків протягом двох місяців, а саме до 15 травня цього року.
На засіданні у вівторок Комітет заслухав представників Міністерства фінансів та НБУ, а також керівників державних банків щодо їхнього бачення перспектив реформування банків, які є у власності держави. далi»

13.03.2017
14 березня 2017 року відбудеться засідання Комітету
23.02.2017
Сергій Рибалка: "Все суспільство повинно знати про реальний стан банківської системи"

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення по двох важливих питаннях. Першим було розглянуто законопроект про регулювання переказу коштів (№5361), який направлений на вдосконалення платіжних систем. далi»

22.02.2017
23 лютого 2017 року відбудеться засідання Комітету
16.02.2017
Депутатське звернення народного депутата України Романюка В.М. до Президента України П.О.Порошенка
07.02.2017
Сергій Рибалка: "Ми зобов'язані дати банкам усі можливості для виходу з кризи"

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків (№6010). Законопроект направлений на створення дієвої системи захисту прав споживачів фінансових послуг.
"Захист українських банків від знищення є, насамперед, питанням збереження грошей наших громадян та підприємств. Нам важливо зберегти здорові банківські установи, які будуть продовжувати кредитувати малий і середній бізнес, інвестуючи у розвиток економіки. Ми зобов'язані дати банкам усі можливості для виходу з кризи. Потрібно максимально спростити процедури внесення додаткового капіталу з боку власників, процедури реорганізації чи об'єднання банків", - зауважив голова фінансового комітету Сергій Рибалка. далi»

06.02.2017
7 лютого 2017 року відбудеться засідання Комітету
17.01.2017
Сергій Рибалка: "Необхідно перебудувати систему, аби Нацбанк виконував функцію ефективного банківського нагляду"

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України (реєстр. №5304). Законопроект покликаний створити дієві механізми для підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України. далi»

16.01.2017
17 січня 2017 року відбудеться засідання Комітету
21.12.2016
22 грудня фінкомітет ВР заслухає Раду НБУ щодо затверджених основних напрямків грошово-кредитної політики на 2017 рік

22 грудня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2).
На засіданні планується розглянути проект закону про особливості оплати послуг банків та інших установ із приймання і перерахування коштів за житлово-комунальні послуги (№4631), а також законопроект щодо підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України (№5304).
Окрім цього представники Комітету заслухають інформацію голови Ради Національного банку України щодо затверджених основних напрямків грошово-кредитної політики на 2017 рік.
Вхід за картками акредитації. далi»

20.12.2016
Сергій Рибалка: "Система підтримки експорту в Україні дасть можливість вирівняти умови конкуренції з іншими країнами та допоможе, нарешті, вирватися із бідності"

Парламент прийняв Закон про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а), ініційований представниками фракції Радикальної партії. За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів.
За словами Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки, за останні роки прискорилась технологічна деградація України, що є причиною її бідності. "Доти доки ми будемо продавати за кордон руду, металобрухт, примітивні добрива чи ліс-кругляк, а не складні верстати, телефони чи літаки, доти немає шансу зробити більшість громадян України заможними! Ми зобов'язані об'єднати наші зусилля для кардинальної зміни ситуації. Головна мета - цілеспрямоване стимулювання експорту українських товарів з високою доданою вартістю. Один із інструментів - створення Експортно-кредитного агентства", - наголосив Сергій Рибалка. далi»

20.12.2016
Фінансовий комітет вирішив рекомендувати парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект про Приватбанк

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект про внесення зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб (№5553), внесений Президентом України.
Законопроектом передбачається обов'язок держави із гарантування відшкодування фізичним особам - вкладникам державних банків тієї частини суми вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, встановлений у відповідності із Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". далi»

20.12.2016
Фінансовий комітет ВР рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект щодо забезпечення прозорості діяльності НБУ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу законопроект про забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257).
Під час розробки цього проекту була взята за основу робота європейських центробанків. Про це повідомив ініціатор законопроекту, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка, презентуючи його на засіданні профільного комітету. Авторами цього проекту є Олег Ляшко та група депутатів, які представляють більшість парламентських фракцій та груп. далi»

19.12.2016
20 грудня відбудеться засідання Комітету
16.12.2016
Сергій Рибалка: "Важливою передумовою розвитку та функціонування фінансового ринку є якісний та ефективний державний контроль"

Для розвитку фінансового ринку потрібен ефективний і об'єктивний контроль з боку держави. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка під час виїзного засідання фінансового комітету в Івано-Франківську.
"Державний контроль з одного боку має забезпечувати чіткі та прозорі правила гри на ринку та визначення обов'язкових нормативів, а з іншого так само прозоро та неупереджено здійснювати контроль за їх виконанням. Для реалізації цієї мети потрібен Регулятор, який не лише має достатній спектр повноважень, технічну і матеріальну здатність їх виконувати, а найголовніше - мати правові інструменти для регулювання та відсутність правових колізій, які заважають застосуванню цих інструментів", - сказав Сергій Рибалка. далi»

08.12.2016
Сергій Рибалка: "Національному банку України необхідно кардинально підвищити прозорість в своїй роботі"

"Практика центробанків Європи та інших країн світу засвідчила, що їх незалежність базується на прозорості та відкритості перед суспільством. Національному банку України необхідно кардинально підвищити прозорість в своїй роботі", - наголосив Голова фінансового комітету Сергій Рибалка.
За словами кандидата економічних наук, провідного наукового співробітника Академії фінансового управління Геннадія Бортнікова, від рівня відкритості роботи Національного банку України залежить і рівень довіри населення до всієї банківської системи. Окрім цього Геннадій Бортніков запропонував вдосконалити стандарти публічної звітності про банки та банківську систему і пояснювати пріоритети монетарної політики за прикладом європейських центробанків. далi»

05.12.2016
6 грудня фінансовий комітет ВР розгляне законопроект про підвищення прозорості НБУ

6 грудня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2).
На засіданні планується розглянути проект закону щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257). Співавторами якого, окрім представників Радикальної партії стали депутати від інших ключових фракцій Верховної Ради.
Як підкреслив напередодні Голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності та один із ініціаторів розробки цього законопроекту Сергій Рибалка, документ базується на практиці та законодавчих правилах функціонування центральних банків інших країн світу, передовсім країн Європи. далi»

01.12.2016
Сергій Рибалка: "Досвід європейських центробанків та банків інших країн світу засвідчив, що їх незалежність ґрунтується в першу чергу на прозорості в їхній діяльності та відкритості перед суспільством"

Дії нинішнього керівництва НБУ не відповідають європейській практиці. Про йшлося під час засідання круглого столу, який відбувся 24 листопада в профільному комітеті за участі народних депутатів, науковців та провідних експертів фінансового сектору.
"Досвід європейських центробанків та банків інших країн світу засвідчив, що їх незалежність ґрунтується в першу чергу на прозорості в їхній діяльності та відкритості перед суспільством", - наголосив Голова фінансового комітету Сергій Рибалка. далi»

24.11.2016
Сергій Рибалка: "Наші пропозиції реформування НБУ та ФГВФО спрямовані на зменшення корупційних ризиків та загроз вітчизняній економіці"

Робота європейських центробанків була взята за приклад під час розробки двох законопроектів: щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257) та про реформу системи гарантування вкладів фізичних осіб (№5256).
Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка під час засідання круглого столу, який відбувся 24 листопада в профільному комітеті. В засіданні взяли участь народні депутати України, кілька десятків науковців та провідних експертів фінансового сектору, які обговорили дві законодавчі ініціативи щодо посилення прозорості роботи та підзвітності НБУ та Фонду гарантування вкладів суспільству. далi»

15.11.2016
Парламент підтримав закон про відшкодування коштів вкладникам банку "Михайлівський", але треба міняти систему - голова фінкомітету ВР

Парламент прийняв за основу та в цілому внесений Президентом України проект закону про внесення змін до деяких законів щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг (№5390). За півгодини до цього фінансовий комітет на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти цей документ.
"Нарешті влада звернула увагу на постраждалих вкладників. У нашому комітеті ми провели десятки розширених нарад та комітетських слухань. І знаєте, що найгірше? Жодний із державних органів не запропонував якогось виходу із ситуації. І лише в останню хвилину під акції протесту внесли законопроект", - заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка. далi»

14.11.2016
15 листопада фінансовий комітет на своєму засіданні заслухає інформацію НБУ та Нацкомісії з цінних паперів

15 листопада 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2).

На засіданні планується заслухати інформацію від заступника Голови Національного банку України Якова Смолія щодо окремих проблемних питань в банківській системі України. Також буде розглянуто проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг (реєстр. №5390 від 14.11.2016), внесений Президентом України.

Вхід за картками акредитації. далi»

18.10.2016
Фінансовий Комітет Верховної Ради рекомендує парламенту прийняти в цілому законопроект про створення експортно-кредитного агентства

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а), ініційований представниками фракції Радикальної партії.
За словами Голови фінансового Комітету Сергія Рибалки, після надзвичайного минулорічного обвалу український експорт продовжує скорочуватися і цього року. "Більшість наших торгових партнерів мають потужні системи підтримки власних виробників та експортерів. Якщо Україна не почне створювати подібні власні інструменти розвитку, вона завжди буде програвати, бо є в нерівних умовах з іноземними конкурентами", - сказав Сергій Рибалка. далi»

18.10.2016
Профільний комітет Ради вирішив звернутися до Президента з проханням внести подання про звільнення Голови НБУ

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 18 жовтня ухвалив рішення звернутися до Президента України з проханням звільнити Голову Національного банку із займаної посади через втрату бездоганної ділової репутації.
Як повідомив Голова Комітету Сергій Рибалка, таке рішення стало результатом жвавого обговорення на засіданні.
За його словами, підставою для звільнення має бути пункт 6 частини 8 статті 18 Закону України "Про Національний банк України" - "втрата бездоганної ділової репутації". далi»

18.10.2016
18 жовтня фінансовий Комітет ВР розгляне питання щодо регульованих ринків та деривативів

8 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2).

На засіданні запланований розгляд у другому читанні проекту Закону про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а від 22.06.2015 р.), а також проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) (реєстр. №3498 від 20.11.2015 р.)

Вхід за картками акредитації. далi»

18.10.2016
Фінансовий Комітет ВР звернувся до Президента України, Генпрокурора та НАБУ відносно перешкоджання діяльності Комітету з боку Голови НБУ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності направив звернення до Президента України щодо перешкоджання діяльності фінансового комітету парламенту з боку Голови Національного банку України. Окрім цього Комітет звернувся до Генерального прокурора та Голови Національного антикорупційного бюро відносно кримінальної відповідальності Голови НБУ за перешкоджання депутатській діяльності кожного члена комітету, що є злочином, передбаченим ч.2 ст.351 Кримінального кодексу України. далi»

17.10.2016
18 жовтня 2016 року відбудеться засідання Комітету
05.10.2016
Фінансовий комітет ВР обрав кандидатів до Спостережної ради з питань організації та проведення фінансової реструктуризації

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні обрав кандидатів до Спостережної ради з питань організації та проведення фінансової реструктуризації. Цьому рішенню передував відкритий конкурсний відбір та ретельне обговорення членами Комітету претендентів до складу ради.
"Минулого року вперше в історії нашого парламенту ми провели публічний та прозорий конкурс для відбору кандидатур на посади членів Ради Національного банку. На жаль, влада не захотіла призначити усіх членів, тому цей важливий конституційний орган ще й досі не працює. Вважаємо, що необхідно поступово запроваджувати практику відкритих конкурсів під час формування інших інституцій в Україні. Саме тому ми вирішили провести відкритий конкурс і цього разу, аби серед п'ятнадцяти кандидатів, які подали свої заявки на участь у відборі до складу Спостережної ради, обрати найбільш фахових осіб", - сказав голова Комітету Сергій Рибалка. далi»

05.10.2016
Фінансовий Комітет ВР вирішив звернутися до Президента України, ГПУ та НАБУ відносно перешкоджання діяльності Комітету з боку Голови НБУ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні прийняв рішення про направлення звернення до Президента України щодо перешкоджання діяльності фінансового комітету парламенту з боку Голови Національного банку України. Окрім цього більшістю голосів членів Комітету було прийнято рішення звернутися до Генерального прокурора та Голови Національного антикорупційного бюро відносно кримінальної відповідальності Голови НБУ за перешкоджання депутатській діяльності кожного члена комітету, що є злочином, передбаченим ч.2 ст.351 Кримінального кодексу України.
Під час засідання комітету його представники висловили обурення зривом вчорашнього засідання через відмову Голови НБУ взяти в ньому участь і відзвітувати про роботу Національного банку за поточний рік. далi»

04.10.2016
Фінансовий комітет ВР планує обов'язково заслухати керівництво НБУ

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності планує заслухати Голову правління Національного банку України на одному з наступних засідань, коли керівник НБУ таки знайде можливість бути присутнім.
Про це журналістам заявив голова профільного парламентського комітету Сергій Рибалка.
За його словами, у всіх депутатів комітету накопичилося багато запитань. "Багатьох експертів не влаштовує грошово-кредитна політика центрального банку та відсутність взаємодії з урядом. Вітчизняних виробників продовжують тримати у режимі фінансового голодування. Зменшення процентних ставок за кредитами відбувається надто повільно. Стимулів для розвитку немає. Валютна стабільність уявна. Кредити МВФ нам особливо не допоможуть, а державні борги зростають. Наступного року ми будемо вимушені витратити на виплати державних боргів та їх обслуговування 240 млрд. грн. Це майже 31 % усіх видатків країни!", - сказав народний депутат. далi»

03.10.2016
5 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності

5 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №1).
На засіданні запланований розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) (№3498 від 20.11.2015) та проекту Закону про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (№2142а від 22.06.2015 р.) у другому читанні.
Окрім цього буде розглянуто питання щодо обговорення та затвердження кандидатур до Спостережної ради на виконання Закону України "Про фінансову реструктуризацію".
Вхід за картками акредитації. далi»

03.10.2016
4 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності

4 жовтня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2).
На засіданні заплановано заслухати інформацію Голови Національного банку України Гонтаревої В.О. щодо основних напрямів роботи Національного банку України у 2016 році, стану банківської системи та валютного ринку України, а також обговорення перспектив законотворчої роботи у напрямку реформи фінансового сектору у 2017 році. далi»

21.09.2016
Сергій Рибалка: "Запропонований бюджет не містить видатків розвитку економіки"

Сьогодні, 21 вересня 2016 р., відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності за участі Міністра фінансів України Олександра Данилюка.
Голова Комітету Сергій Рибалка зауважив, що у суспільства та народних депутатів накопичилось дуже багато запитань відносно тактики та стратегії Уряду. Особливий інтерес викликає бачення міністра щодо фінансової політики та перспектив розвитку фінансової системи країни.
За словами голови Комітету, системні проблеми економіки продовжують накопичуватися. "Зменшення кредитних ставок відбувається надто повільно. Ми вже втратили 45% банківської системи. Це завдало невиправної шкоди українським підприємствам - за різними оцінками, вони втратили від 80-ти до 120 млрд. грн. Ситуація в банках не покращується. Закону про фінансову реструктуризацію вкрай недостатньо", - наголосив Сергій Рибалка. далi»

20.09.2016
21 вересня відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності

21 вересня 2016 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Грушевського, 5, кімната №5, третій поверх).
На засіданні заплановано заслухати інформацію Міністра фінансів України Данилюка О.О. щодо основних напрямів роботи Міністерства фінансів України у 2016 році та обговорити спільні з Комітетом позиції з метою підвищення ефективності подальшої співпраці.
Вхід за картками акредитації. далi»

20.09.2016
21 вересня відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
20.09.2016
Сергій Рибалка: "Комітет продовжує працювати над тим, аби допомогти вирішити ситуацію із вкладниками банку Михайлівський"

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, яке відбулося 20 вересня, обговорили ситуацію, яка склалась з постраждалими вкладниками ПАТ "Банк Михайлівський".
"Комітет продовжує працювати над тим, аби допомогти вирішити ситуацію із вкладниками банку Михайлівський, яких реально обдурили, оформивши їхні вклади не як вклади у банк, а як внески у фінансові компанії. Відтак держава тепер відмовляється компенсувати людям втрачені кошти. Навіть у межах гарантованої суми у 200 тисяч гривень", - зазначив голова фінансового комітету Сергій Рибалка.
Він повідомив присутніх, що жодної корисної інформації для вкладників на численні звернення як Комітету, так і його особисті депутатські запити ані від Національного банку, ані від Фонду гарантування вкладів, ані від правоохоронних органів профільний парламентський комітет не отримав. далi»

20.09.2016
Фінансовий комітет парламенту прийняв рішення про формування Спостережної ради з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 20 вересня 2016 року ухвалив рішення про формування Спостережної ради з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації.
Голова фінансового комітету Сергій Рибалка нагадав, що 14 червня 2016 р. Верховна Рада України прийняла Закон України "Про фінансову реструктуризацію" (№ 1414-VIII), метою якого є сприяння відновленню господарської діяльності боржників, які перебувають у критичному фінансовому стані, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та/або їх господарської діяльності; підтримки стабільності фінансової системи; забезпечення доступу боржників до фінансування для відновлення їх господарської діяльності. Закон був підписаний Президентом 15.07.2016, після закриття сесії Верховної Ради України. далi»

19.09.2016
20 вересня 2016 року відбудеться засідання Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності

20 вересня 2016 року о 14:30 відбудеться Засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Липська, 3, зал №2).
На засіданні запланований розгляд проекту Закону щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів (№4960 від 12.07.2016 р.). Окрім цього буде розглянуто питання щодо формування спостережної ради на виконання Закону України "Про фінансову реструктуризацію", а також відбудеться обговорення питання відносно ситуації, що склалася з постраждалими вкладниками ПАТ "Банк Михайлівський". далi»

21.07.2016
Сергій Рибалка: Робоча група при фінкомітеті ВР напрацює пакет законопроектів для реалізації Стратегії розвитку банківської системи

21 липня 2016 р., в рамках реалізації Стратегії розвитку банківської системи України на найближчі 5 років, під керівництвом Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки відбулося засідання експертної робочої групи з напрацювання пакету законопроектів.
На переконання Сергія Рибалки, потрібно не лише покращити ситуацію в галузі, а й створити потужні стимули для розвитку всієї фінансової системи та повернення її обличчям до реального сектору економіки.
Учасники зустрічі обговорили систему заходів із відновлення якості активів банків, оскільки тих кроків, що вже вжила влада, явно недостатньо. Усі присутні експерти зійшлися в єдиній думці про те, що система гарантування вкладів та виведення банків з ринку, є на сьогодні недосконалою і повинна працювати на порятунок банків, збереження активів, а також захист прав усіх вкладників. далi»

20.07.2016
Звіт про роботу фінансового Комітету за четверту сесію Верховної Ради України

Протягом четвертої сесії парламенту вдалося прийняти в цілому Закон України про фінансову реструктуризацію (№3555), Постанову про звільнення членів Ради Національного банку України (№4323) та Постанову про призначення членів Ради Національного банку України (№4923).
Окрім цього в першому читанні ухвалено 4 законопроекти:
проект Закону про страхування (1797-1);
проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)(№3498);
проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг(№2456-д);
проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання особливостей ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг (№3739). далi»

15.07.2016
Лист фракції БПП
11.07.2016
12 липня 2016 року відбудеться засідання Комітету
06.07.2016
Окрема думка народного депутата України Романюка В.М. щодо зупинення процесу "банкопаду"
16.06.2016
Сергій Рибалка: Ризики у банківській сфері продовжують накопичуватися

15 червня 2016 р. в Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності відбулося засідання Клубу банкірів на тему: "Очищення Національним банком банківської системи України: наслідки і альтернативи". Відбулася змістовна дискусія серед учасників заходу, а саме представників НБУ, Міністерства фінансів, банків, експертів та науковців банківської сфери.
На переконання голови фінансового комітету Сергія Рибалки, непрофесійні дії НБУ та Уряду у фінансово-банківській сфері завдають непоправної шкоди розвитку всієї економіки України. далi»

14.06.2016
Фінансовий комітет вирішив зареєструвати доопрацьований законопроект про реструктуризацію зобов'язань валютних позичальників

14 червня фінансовий комітет на своєму засіданні прийняв рішення внести на реєстрацію від Комітету доопрацьований проект Закону про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла. За словами голови фінансового комітету Сергія Рибалки, півтора роки було витрачено на ухвалення закону, який би зміг вирішити проблему валютних позичальників.
"Якщо рік тому НБУ, Уряд та МВФ навіть і чути не хотіли про можливість ухвалення будь-якого закону, то сьогодні у нас нарешті є шанс допомогти значній частині позичальників. Тому ми повинні ухвалити такий законопроект, який отримає підтримку у парламентській залі, буде гарантовано підписаний Президентом та, найголовніше, виконаний на практиці. Не можна допустити, щоб його виконання потонуло у судах", - наголосив Сергій Рибалка на засіданні Комітету. далi»

14.06.2016
Сергій Рибалка: закону про фінансову реструктуризацію для очищення банків від проблемних кредитів не достатньо

Для очищення банківської системи від проблемних кредитів одного закону про фінансову реструктуризацію (№3555), прийнятого парламентом 14 червня, явно не достатньо.
Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.
"Потрібні додаткові дії влади для зменшення рівня проблемних кредитів - від створення спеціальної установи для їх "утилізації" до випуску державних облігацій під цей процес. Механізми є. Треба лише дуже ретельно їх продумати. Проте без волі Мінфіну та НБУ цього не відбудеться", - резюмував Сергій Рибалка. далi»

13.06.2016
14 червня 2016 року відбудеться засідання Комітету
01.06.2016
2 червня фінансовий комітет ВР розгляне питання валютних позичальників та інформацію Нацбанку про неплатоспроможні банки

2 червня 2016 року о 14:30 відбудеться Засідання Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності (м. Київ, вул. Грушевського, 5, зал №3, 1 поверх).
На засіданні заплановано розгляд пропозицій з доопрацювання проекту Закону про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про направлення на повторне перше читання проекту Закону України про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити) та проекту Закону України про реструктуризацію зобов'язань громадян України за споживчими кредитами в іноземній валюті".
Також планується розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) (реєстр. №3498) та заслуховування інформації НБУ щодо проблемних банків та обставин визнання їх неплатоспроможними починаючи з січня 2016 року. далi»

01.06.2016
Фінансовий Комітет рекомендує парламенту прийняти проект Закону України про фінансову реструктуризацію в другому читанні і в цілому

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 01.06.2016 року ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти проект Закону України про фінансову реструктуризацію (№3555) в другому читанні та в цілому.
За словами голови комітету Сергія Рибалки, законопроект покликаний допомогти банкам та частині підприємств України провести позасудову реструктуризацію проблемних кредитів. Комітетом було опрацьовано 421 поправок, з яких врахували 364. далi»

30.05.2016
31 травня та 1 червня 2016 року відбудуться засідання Комітету
20.05.2016
Фінансовий комітет рекомендував Парламенту, Кабміну та НБУ врахувати Стратегію розвитку банківської системи - С.Рибалка

Комітет Верховної Ради з питанням фінансової політики і банківської діяльності рекомендував парламенту, Кабінету Міністрів і Національному банку врахувати в роботі проект Стратегії розвитку банківської системи України на 2016 - 2020 рр. Про це повідомив глава Комітету, ініціатор розробки Стратегії Сергій Рибалка. Відповідне рішення комітет ухвалив на виїзному засіданні у Вінниці.
Сергій Рибалка висловив надію, що Уряд врахує пропозиції, підготовлені і підтримані таким широким колом фахівців - вітчизняних і зарубіжних банкірів, експертів-практиків та вчених, як в плані реформ на цей рік, також і в урядовому плані дій на середньострокову перспективу, який обіцяно представити до кінця поточного року. далi»

19.05.2016
Без здорової банківської системи і доступного кредитування, Україна не зможе розраховувати на економічне зростання, - глава фінкомітету ВР Рибалка

Ініціатор розробки Стратегії, голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка спрогнозував: без дійсно результативних реформ в економіко-фінансовій та банківській сферах, Україну чекають ще більш складні часи.
Про це депутат заявив під час відкриття профільної дводенної всеукраїнської науково-практичної конференції в Києві. далi»

16.05.2016
17 травня 2016 року відбудеться засідання Комітету.
12.05.2016
19-20 травня відбудеться масштабний форум з обговорення проекту Стратегії розвитку банківської системи України

У форумі візьмуть участь представники банківської галузі, провідні вітчизняні та іноземні науковці, експерти-практики, представники промислових асоціацій.
Захід відбудеться у великому Конференц-залі Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана за адресою: Київ, проспект Перемоги, 54/1. Зареєструватися та ознайомитися із попередньою програмою можна на сайті конференції:

www.forum-strategy.com/ далi»

11.05.2016
Фінансовий комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект про захист прав споживачів фінансових послуг

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні вирішив рекомендувати парламенту ухвалити Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (№ 2456-д) у другому читанні та в цілому.
За словами голови комітету Сергія Рибалки, над доопрацюванням законопроекту працювала робоча група, до якої входили представники усіх ринків фінансових послуг, Нацкомфінпослуг і Національного банку України. Він повідомив, що до законопроекту надійшло 80 пропозиції народних депутатів, більшість з яких було враховано. Кілька спірних поправок щодо застосування штрафів до фінансових установ депутати обговорили на засіданні комітету та дійшли згоди. далi»

20.04.2016
Розпочато широкі національні консультації для вдосконалення проекту Стратегії розвитку банківської системи на 2016-2020 рр.

20 квітня при Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності було створено Експертну групу для збору і систематизації пропозицій щодо вдосконалення проекту Стратегії.
Створено також Оргкомітет для проведення 19 - 20 травня на День Банкірів масштабної Конференції "Стратегія розвитку банківської системи України" для обговорення усіх пропозицій і прийняття рекомендацій для органів влади. далi»

18.04.2016
Автори Стратегії розвитку банківської системи пропонують створити Єдиний реєстр позичальників і санаційний банк

Вирішення питання проблемних кредитів в банківській системі дозволить знизити вартість позикових ресурсів для економіки. Для цього необхідно, окрім ухвалення законів реструктуризацію кредитів, створити Єдиний реєстр банківських позичальників, а також санаційний банк для проблемних активів. Про це сказано в проекті Стратегії розвитку банківського сектора на 2016 - 2020 рік.
Крім того, згідно із документом, необхідно також провести кластеризацію кредитів за змістом. "Проблеми із валютними кредитами для фізичних осіб вимагають одного підходу, а кредити юридичних осіб, які перебувають в стані банкрутства або в стані ліквідації -іншого. Наявна законодавча процедура роботи зі збанкрутілим позичальником є недосконалою і може тривати в часі кілька років, фактично призводить до банкрутства позичальників. Крім того, в балансі НБУ склався значний пул застав за кредитами рефінансування по збанкрутілим банкам, які потребують спеціального підходу", - йдеться в документі. далi»

18.04.2016
До різних банків потрібно висувати різні вимоги до капіталу - проект Стратегії розвитку сектора

Підвищені вимоги щодо докапіталізації банків повинні висуватися виключно до установ, які займаються іпотечним кредитуванням. Про це сказано в проекті Стратегії розвитку банківського сектора на 2016 - 2020 рік, який в понеділок представив громадськості глава Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.
Відповідні зміни пропонується внести до Закону "Про банки і банківську діяльність", визначивши розмір мінімального капіталу універсального банку на рівні 150 млн. грн. (еквівалент 5 млн. євро) та встановити підвищені вимоги тільки для банків, які здійснюватимуть іпотечне кредитування, - 500 млн. грн. "Запровадження зазначених заходів поряд із підтримкою малих і середніх банків забезпечить здорову конкуренцію на фінансовому ринку, сприятиме зростанню пропозиції фінансових послуг для суб'єктів підприємництва, буде стимулювати подолання економічної кризи в Україні", - зазначають автори документа. далi»

18.04.2016
С.Рибалка пропонує створити держбанк розвитку - проект Стратегії розвитку банківської системи

В Україні необхідно створити державний Банк розвитку, який повинен стати одним з основних кредитних інститутів України, що надає довгострокове фінансування бізнесу. Про це сказано в проекті Стратегії розвитку банківського сектора на 2016 - 2020 рік.
Згідно із проектом, в країні повинна бути сформульована більш чітка стратегія розвитку державних банків. Зокрема, ощадна (для населення), розрахункова і соціальна (для стратегічних підприємств незалежно від форми власності та органів влади і місцевого самоврядування, здійснення соціальних виплат і пенсій) функції повинні бути покладені на "Ощадбанк". Також "Ощадбанк" має взяти на себе функції фінансування малого і середнього бізнесу поряд із середніми та малими банками.
Підтримкою експорту спільно із Кредитно-експортною агенцією повинен займатися "Укрексімбанк". А Банк розвитку повинен забезпечувати фінансування економічного розвитку з урахуванням пріоритетних завдань, встановлених урядом. далi»

18.04.2016
Має бути створено систему стимулювання та здешевлення кредитування - проект Стратегії реформування банків

Структурне рефінансування Національним банком фінансових установ за принципом fundingforlendingscheme має стати одним із важливих інструментів для підтримки кредитування бізнесу в Україні. Про це сказано в проекті Стратегії розвитку банківського сектора на 2016 - 2020 рік, який в понеділок представив громадськості глава Комітету ВР з питань з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.
Згідно із проектом Стратегії, кредитування має здійснюватися на підставі системи "точок зростання". Так, урядом повинен бути розроблений пакет стратегій і програм нового економічного курсу, які сформують ефективну промислову політику України. Вони включатимуть "Стратегію високотехнологічної індустріалізації України та розвитку експортоорієнтованих виробництв товарів з високою доданою вартістю"; "Стратегію стимулювання імпортозаміщення"; "Стратегію розвитку малого і середнього бізнесу"; "Стратегію розвитку агропромислового виробництва товарів з підвищеною доданою вартістю". далi»

18.04.2016
Нацбанк перетворився на брокера і заблокував кредитування економіки - проект Стратегії розвитку банків

Національний банк України через надвисокі ставки за депозитними сертифікатами заблокував кредитування економіки, тим самим поглиблюючи диспропорції міжбанківського ринку. Про це сказано в проекті Стратегії розвитку банківського сектора на 2016 - 2020 рік, який в понеділок представив громадськості глава Комітету ВР з питань фінансової і банківської діяльності Сергій Рибалка.

Автори документа аналізують поточну політику НБУ, зокрема, негативно оцінюють політику щодо залучення коштів з ринку за допомогою депозитних сертифікатів. далi»

18.04.2016
Повноваження Ради та правління НБУ пропонують збалансувати - проект Стратегії розвитку банківської системи

Призначення членів Ради НБУ, а також законодавче розширення їх повноважень та низка інших заходів щодо посилення контролю над Національним банком дозволять сприяти проведенню НБУ передбачуваної та зваженої політики, повернення центрального банку під контроль суспільства. Про це сказано в проекті Стратегії розвитку банківського сектора на 2016 - 2020 рік, який в понеділок представив громадськості голова Комітету ВР з питань з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка. далi»

18.04.2016
Нацбанк не зміг забезпечити стабільність гривні - проект Стратегії розвитку банківського ринку

Головною проблемою монетарного та валютного регулювання в Україні є порушення фундаментальних принципів виконання Національним банком своєї конституційної функції - забезпечення стабільності національної грошової одиниці. Про це сказано в проекті Стратегії розвитку банківського сектора на 2016 - 2020 рік, який в понеділок представив громадськості голова Комітету ВР з питань з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.
На думку авторів документа, відмова НБУ від фіксованого валютного курсу в лютому 2014 р. внаслідок істотного дефіциту поточного рахунку платіжного балансу (16,5 млрд. дол.), зниження валютних резервів і потужного девальваційного тиску на гривню повинно було стати початком поступового процесу переходу до ринкового курсоутворення , вирівнювання платіжного балансу і структурної перебудови економіки. далi»

18.04.2016
Потрібно створити систему стимулів для дешевого кредитування економіки, - С.Рибалка на презентації Стратегії розвитку банківської системи

Україні необхідна система кредитних, податкових, інфраструктурних та інших стимулів, які дозволять прискорити розвиток економіки. Зокрема, йдеться про активізацію кредитування експортоорієнтованих виробництв, а також стимулювання виробництва готової продукції замість експорту сировини. Про це в понеділок заявив глава Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка, представляючи розроблений за його ініціативи проект Стратегії розвитку банківського сектора на 2016-2020. далi»

18.04.2016
18 квітня о 14:30 розпочнеться круглий стіл, на якому планується презентація проекту Стратегії розвитку банківської системи України (вул. Грушевського, 5, конференц-зал). Акредитація для журналістів - до 11:00 п'ятниці, 15.04.2016 року, за телефоном: 093-359-51-80, вхід запрошених по вул. Грушевського,18/2, через 9 під'їзд.
18.04.2016
ПРОЕКТ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ 2016 - 2020 "ПОДОЛАННЯ КРИЗИ, СТАБІЛЬНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ВАЛЮТИ І БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ"
13.04.2016
20 квітня 2016 року відбудеться спільне засідання Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності та Комітету з питань запобігання і протидії корупції
13.04.2016
19 квітня 2016 року відбудеться засідання Комітету
31.03.2016
Фінансовий комітет рекомендував Раді прийняти за основу законопроект щодо повернення до лояльного графіку збільшення капіталу банків.

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на засіданні 30 березня рекомендував парламенту прийняти за основу Проект Закону про внесення змін до розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання негативному впливу на стабільність банківської системи" щодо збільшення статутних капіталів банків (№ 4230 від 15.03.2016 р.,авторства 26-ти депутатів різних фракцій. Також Комітет звернувся до НБУ у десятиденний термін подати новий проект постанови щодо збільшення капіталізації банків, що буде влаштовувати банківський сектор і регулятор. далi»

31.03.2016
Фінансовий Комітет рекомендувавРаді прийняти в цілому законопроект про споживче кредитування

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на засіданні 30 березня рекомендував парламенту прийняти у другому читанні та в цілому Проект Закону про споживче кредитування (№ 2455 від 23.03.2015 року) після опрацювання з Головним юридичним управлінням парламенту та надати право секретаріату внести техніко-юридичні правки. далi»

16.03.2016
Сергій Рибалка: Підготовлено законопроект для порятунку малих та середніх банків

Велика група народних депутатів із різних фракцій пропонують парламенту на законодавчому рівні встановити графік збільшення капіталу банків. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка 15 березня на комітетському засіданні. далi»

16.03.2016
Фінансовий комітет вирішив винести на розгляд парламенту обидва законопроекти щодо реструктуризації валютних кредитів

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності на засіданні 15 березня вирішив винести на розгляд парламенту обидва законопроекти щодо реструктуризації валютних кредитів: щодо іпотечних кредитів на придбання єдиного житла авторства Кабінету Міністрів (№ 4004) та альтернативний законопроект № 4004-1 авторства народних депутатів Олександра Вілкула та Дениса Дзензерськього. далi»

14.03.2016
15 березня 2016 року відбудеться засідання Комітету.
03.03.2016
Сергій Рибалка: Профільний комітет ВР вже опрацював більше 300 пропозицій до законопроекту про реструктуризацію валютних кредитів

Мета профільного парламентського комітету напрацювати пакет змін до законопроекту про реструктуризацію валютних кредитів, щоб у результаті ухвалений Радою закон, був реалізований та допоміг значній частині позичальників. далi»

26.02.2016
Глава фінансового комітету ВР закликав НБУ дійти компромісу із банківською спільнотою про пом'якшення графіку збільшення мінімального капіталу банків

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка закликав Національний банк України сісти за стіл переговорів із банківськими асоціаціями та знайти компромісний варіант графіка збільшення мінімального розміру статутного капіталу банків.
Про це він заявив, підбиваючи підсумки наради щодо перспектив розвитку малих та середніх банків України, яка відбулася 26 лютого у профільному комітеті парламенту за участі заступника голови НБУ Катерини Рожкової, представників НАБУ та незалежних експертів. далi»

26.02.2016
Сергій Рибалка: Робоча група допрацює законопроект про обов'язкове страхування відповідальності автовласників до 14 березня

У складних економічних умовах завдання усіх учасників робочої групи якнайшвидше напрацювати компромісний варіант законопроекту про систему страхування цивільної відповідальності автомобілістів.
Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка 25 лютого на засіданні робочої групи щодо доопрацювання проекту закону про страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (№3670, авторства Сергія Рибалки, Михайла Довбенка, Степана Кубіва та інш.). далi»

26.02.2016
Сергій Рибалка: "Форекс-ринок повинен платили податки в Україні, а клієнт - мати захист"

Мета законопроекту про ринок форекс - легалізація потужного сегменту фінансового ринку, який досі не регулюється законом, щоб діяльність його учасників оподатковувалася, а права клієнтів були захищеними. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка 25 лютого на розширеній нараді щодо доопрацювання проекту закону "Про діяльність форекс-дилерів" (№ 3672). далi»

17.02.2016
Фінансовий Комітет ВР взяв за основу для доопрацювання нову редакцію закону щодо обов'язкового страхування відповідальності автомобілістів

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності вирішив взяти за основу для доопрацювання у робочій групі із наступним винесенням на розгляд парламенту проекту Закону про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (№ 3670) авторства Сергія Рибалки, Михайла Довбенка, Степана Кубіва та інших народних депутатів далi»

15.02.2016
16 лютого 2016 року відбудеться засідання Комітету.
09.02.2016
Голова фінансового комітету ВР у відкритому листі закликає валютних позичальників надати пропозиції до законопроекту

Голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності у відкритому листі закликає усі громадські об'єднання валютних позичальників, Громадську раду при Національному банку України, а також усіх зацікавлених до 16.00 12 лютого 2016 року надати свої зауваження та пропозиції до законопроекту про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити) № 4004, поданого Кабінетом Міністрів далi»

03.02.2016
Голова Фінансового комітету ВР закликав Мінфін прискорити спільне напрацювання податкових змін для прискорення розвитку економіки

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка закликав Мінстерство фінансів прискорити спільну роботу із напрацювання пакету податкових змін, який би став реальним поштовхом до розвитку економіки України далi»

03.02.2016
Фінансовий Комітет ВР звернувся до Мінфіну з проханням врахувати у податкових змінах неприбутковий статус кредитних спілок

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності вирішив звернутися до Міністерства фінансів з пропозицією врахувати світовий досвід щодо неприбуткового статусу кредитних спілок та відсутності вимоги щодо використання ними касових апаратів при опрацюванні чергових змін відповідного законодавства. далi»

03.02.2016
Фінансовий комітет рекомендує парламенту заслухати Голову НБУ Валерію Гонтареву 4 лютого.

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував парламенту заслухати Голову НБУ Валерію Гонтареву 4 лютого. Таке рішення комітет ухвалив 3 лютого під час засідання за її участі та за участі заступника міністра фінансів Артема Шевальова. далi»

01.02.2016
Законопроект про кредитні спілки буде переданий в Раду протягом місяця.

Метою бюджетної децентралізації, яка впроваджується в Україні, має стати стимулювання розвитку бізнесу саме в регіонах, а не лише у Києві. Про це, відкриваючи виїзне засідання Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності у Львові, яке присвячене темі кредитної кооперації в Україні, заявив глава комітету, народний депутат Сергій Рибалка. далi»

27.01.2016
Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності 27 січня провів засідання, де було розглянуто питання щодо пропозицій Президента України до Закону України "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті" (реєстр.№ 1558-1, від 23.12.2014р.)

У зв'язку з тим, що жодна пропозиція щодо підтримки чи відхилення не набрала необхідної кількості голосів, Комітет прийняв рішення винести Закон України "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті" з пропозиціями президента на розгляд Верховної Ради України. далi»

26.01.2016
Фінансовий комітет заслухає Голову НБУ та Міністра фінансів щодо економічної ситуації та планів дій у поточному році

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності на засіданні 26 січня прийняв рішення про заслуховування Голови Нацбанку та Міністра фінансів України щодо економічної ситуації, планів фінансової стабілізації та сприяння економічному розвитку далi»

26.01.2016
Фінансовий комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу та за умови доопрацювання робочою групою при Комітеті до другого читання законопроект про фінансову реструктуризацію

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності на засіданні 26 січня рекомендував прийняти за основу за умови доопрацювання Проекту Закону про фінансову реструктуризацію (№ 3555), поданий до парламенту Кабінетом Міністрів України далi»

26.01.2016
Фінансовий Комітет рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект щодо ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності на засіданні 26 січня рекомендував прийняти за основу та підготувати до другого читання за скороченою процедурою Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання особливостей ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг (№ 3739) далi»

20.01.2016
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності на наступному пленарному тижні з 26 по 29 січня 2016 року планує провести два засідання Комітету.
10.12.2015
9 грудня в Комітеті з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України відбулася зустріч першого заступника Голови Комітету Довбенка М.В. та голови підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг Романюка В.М. з Президентом Всесвітньої Ради кредитних спілок (WOCCU) п. Брайаном Бранчем.
09.12.2015
10 грудня 2015 року відбудеться засідання Комітету.
08.12.2015
Фінансовий комітет Парламенту пропонує викликати Уряд для позачергового звіту

8 грудня на своєму засіданні Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності вирішив рекомендувати парламенту прийняти рішення про розгляд не пізніше 25 грудня 2015 року позачергового звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Уряду. далi»

08.12.2015
Фінансовий комітет ВР оголосив прийом кандидатур на заміщення посад членів наглядових рад держбанків

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності закликає подавати кандидатури до складу наглядових рад ПАТ "Ощадбанк" та АТ "Укрексімбанк" до 17 грудня включно. далi»

07.12.2015
8 грудня 2015 року відбудеться засідання Комітету.
25.11.2015
Фінансовий Комітет рекомендує парламенту обрати чотирьох членів до Ради НБУ

25 листопада відбулася друга частина спеціального відкритого засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, де за результатами відкритого рейтингового голосування членів Комітету визначено чотири кандидатури на посади членів Ради Національного банку України. далi»

24.11.2015
Фінансовий комітет ВР на спеціальному засіданні заслухав частину кандидатур на посади до Ради НБУ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності 24 листопада на спеціальному відритому засіданні заслухав 6 з 17 кандидатур від депутатських фракцій, груп, а також самовисуванців, на посади до Ради Національного банку України. далi»

20.11.2015
26 листопада 2015 року відбудуться Комітетські слухання на тему: "РОЗВИТОК ФОНДОВОГО РИНКУ. ПЕРСПЕКТИВИ ЗАКОНОДАВЧОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ"
10.11.2015
24 листопада відбудеться спеціальне засідання фінансового Комітету ВР з формування Ради НБУ

24 листопада відбудеться спеціальне відкрите засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, на якому будуть обговорюватися кандидатури на посади до Ради Національного банку України далi»

04.11.2015
11 листопада фінансовий Комітет ВР планує заслухати Голову НБУ

3 листопада Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на черговому засіданні затвердив робочий план на листопад далi»

30.10.2015
3 листопада 2015 року відбудеться засідання Комітету.
06.10.2015
Фінансовий Комітет ВР заслухає звіт Державної служби фінансового моніторингу

6 жовтня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності прийнято рішення про заслуховування на наступному засіданні інформації керівництва Державної служби фінансового моніторингу щодо діяльності за 2014-2015 рр. далi»

28.09.2015
Фінансовий Комітет ВР виступає за створення дієвих механізмів підтримки агросектору

25 вересня 2015 року за участю Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності за ініціативою Незалежної асоціації банків України відбувся круглий стіл на тему: "Інструменти фінансування малих та середніх агровиробників: актуальний стан та перспективи ". далi»

24.09.2015
Фінансовий Комітет ВР провів зустріч з місією Світового банку в Україні.

24 вересня керівництво Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності провело зустріч з представниками місії Світового банку в Україні. далi»

23.09.2015
Комітет ВР звернеться з листом до спікера В.Гройсмана для прискорення розгляду законопроекту щодо гарантій прав вкладників.

Від імені голови парламентського Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергія Рибалки буде направлено листа на ім'я спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана з приводу включення до порядку денного роботи парламенту в жовтні 2015 роки проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб "(щодо захисту коштів вкладників та інших кредиторів неплатоспроможних банків та відновлення довіри до банківської системи) - 2188-1 далi»

15.09.2015
Фінансовий Комітет ВР рекомендував прийняти законопроекти щодо реструктуризації держборгу і відновлення довіри між позичальниками і кредиторами

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності 15 вересня депутати ухвалили рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу та в цілому за скороченою процедурою Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо державних деривативів (щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його списання, № 3 057, авторства Кабінету Міністрів України). далi»

15.07.2015
Фінансовий Комітет ВР розглянув Комплексну програму розвитку фінансового сектора України до 2020 року

Комітет Верховної Ради України з фінансової політики і банківської діяльності заслухав керівництво НБУ, Нацкомфінпослуг, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку по проекту Комплексної програми розвитку фінансового сектора України до 2020 року. далi»

15.07.2015
Фінансовий Комітет ВР рекомендує парламенту прийняти у першому читанні проект закону про системну державну підтримку експорту

15 липня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності депутати рекомендували парламенту прийняти в першому читанні проект Закону "Про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту" № 2142а далi»

30.06.2015
Фінансовий Комітет ВР підготував до другого читання проект закону про гарантування вкладів і виведенні неплатоспроможних банків з ринку

30 червня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності прийнято рішення рекомендувати парламенту розглянути у другому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку № 2045а далi»

30.06.2015
Фінансовий Комітет парламенту підготував проект закону про реструктуризацію валютних кредитів до третього читання

30 червня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності прийнято рішення рекомендувати парламенту розглянути в третьому читанні проект Закону про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (№ 1558-1). далi»

16.06.2015
Фінансовий Комітет рекомендує Раді прийняти в першому читанні законопроекти про вдосконалення системи гарантування вкладів і виведення банків з ринку

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 16 червня рекомендував прийняти в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку № 2045a далi»

16.06.2015
Фінансовий Комітет ВР направив прем'єр-міністру України листа про необхідність прискорити підготовку законопроекту про реструктуризацію валютних кредитів

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності нагадує Мінфіну про необхідність надання документів про матеріально-технічне обгрунтування для виконання закону "Про реструктуризацію кредитів, взятих в іноземній валюті" (1558/1), у разі його прийняття далi»

11.06.2015
Фінансовий Комітет пропонує Раді прийняти законопроекти про споживче кредитування та захист прав споживачів фінпослуг

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на виїзному засіданні у Дніпропетровську ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу законопроекти про споживче кредитування (№ 2455) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (№ 2456) далi»

04.06.2015
11 червня Комітет ВР з питань фінансової політики проведе виїзне засідання у Дніпропетровську

11 червня 2015 року о 12.00 у Дніпропетровську відбудеться виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. Засідання відбудеться у приміщенні Обласної Ради (м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 2). далi»

02.06.2015
Фінансовий Комітет рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект щодо захисту прав споживачів фінансових послуг

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності прийнято рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту прав споживачів на ринку фінансових послуг" (№ 1652, авторства Максима Полякова). далi»

02.06.2015
Профільний Комітет ВР звернеться до КМУ надати план реалізації закону про реструктуризацію валютних кредитів

2 червня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів України у 10-денний термін надати план матеріально-технічних та фінансових заходів та проекти нормативно-правових актів для виконання норм закону "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті "(№1558-1) у разі його прийняття парламентом. далi»

19.05.2015
Фінансовий комітет рекомендував ВР розглянути закон про реструктуризацію валютних кредитів у другому читанні

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності на засіданні 19 травня рекомендував Верховній Раді України винести на розгляд законопроект "Про реструктуризацію заборгованості за валютними кредитами в іноземній валюті" (1558/1) у другому читанні. далi»

19.05.2015
Комітет ВР рекомендує прийняти за основу новий закон про страхування

Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності на засіданні 19 травня рекомендував Верховній Раді України прийняти в першому читанні Проект Закону "Про страхування" (№ 1797-1, авторства Сергія Рибалки, Максима Полякова, Олега Лаврика, Олександра Жолобецького, Віктора Романюка, Павла Різаненка, Сергія Мартинюка і Бориса Козиря) далi»

18.05.2015
19 травня фінансовий Комітет ВР розгляне законопроекти про страхування та про реструктуризацію валютних кредитів

19 травня 2015 року о 14:30 (за адресою, вул. Липська, 3) відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. далi»

18.05.2015
Парламент може розглянути законопроект про реструктуризацію валютних кредитів вже цього тижня

Комітет ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності просить включити до порядку денного роботи парламенту 20-21 травня у другому читанні проект Закону про "Про реструктуризацію заборгованості за кредитами в іноземній валюті" (1558/1). далi»

12.05.2015
Законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів буде винесено на розгляд Комітету наступного тижня

Проект Закону 1558-1 Про реструктуризацію забов'язань за кредитами в іноземній валюті до другого читання буде винесено на розгляд Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності наступного тижня. далi»

12.05.2015
Фінансовий Комітет ВР розгляне план Нацбанку щодо стабілізації банківського сектора на початку червня

Комітет Верховної ради з питань фінансової політики і банківської діяльності призначив розгляд плану Національного банку України щодо стабілізації банківської системи на початок червня. далi»

12.05.2015
Комітет ВР рекомендує прийняти в першому читанні законопроект про "незалежність" НБУ з подальшим істотнім доопрацюванням

Комітет ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності на засіданні 12 травня рекомендував парламенту прийняти в першому читанні, з умовою суттєвого доопрацювання до другого читання, проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку інституційної спроможності Національного банку України (№ 2742), внесений Президентом України. далi»

16.04.2015
У фінансовому Комітеті ВР обговорили перспективи створення ефективної системи страхування АПК з державною підтримкою

Комітет ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності провів зустріч з делегацією провідних перестрахувальних компаній Європи на запрошення Аграрного страхового Пулу. далi»

15.04.2015
Фінансовий Комітет ВР закликає Нацбанк, Кабмін і МВФ спільно доопрацювати законопроект про валютних позичальників

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності закликає Національний банк, Кабінет Міністрів та представників місії МВФ в Україні спільно доопрацювати законопроект про реструктуризацію валютних кредитів (№1558-1) до другого читання. далi»

15.04.2015
Фінансовий Комітет ВР пропонує ухвалити системний законопроект для захисту прав споживачів фінансових послуг

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності готує системний законопроект для посилення захисту прав споживачів фінансових послуг.
Про це в ході засідання круглого столу на тему: "Сучасний стан системи захисту прав і законних інтересів споживачів фінансових послуг, шляхи її реформування" заявив Голова Комітету Сергій Рибалка. далi»

14.04.2015
15 квітня о 13-00 в Комітеті відбудеться засідання круглого столу щодо захисту прав споживачів фінансових послуг

15 квітня о 13-00 в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності (вул. Липська, 3) відбудеться засідання круглого столу на тему: "Сучасний стан системи захисту прав і законних інтересів споживачів фінансових послуг, шляхи її реформування". далi»

08.04.2015
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності 6 травня планує обговорити з керівництвом НБУ план стабілізації банківського сектору і валютного ринку

8 квітня Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності вирішив на своєму засіданні 6 травня обговорити з керівництвом Національного банку України пропозиції НБУ щодо системного плану дій для стабілізації банківської системи і валютного рику.
Така домовленість досягнута на засіданні Комітету, на якому була заслухана інформація першого заступника голови НБУ Олександра Писарука. далi»

08.04.2015
Фінансовий Комітет ВР пропонує провести спільну нараду з НБУ, Мінфіном та представниками МВФ для вирішення проблем валютних позичальників

8 квітня члени Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності досягнули домовленості із першим заступником голови НБУ Олександром Писаруком про проведення спільної наради для вирішення проблем з погашенням валютних кредитів за участі представників НБУ, Мінфіну та місії Міжнародного валютного фону. далi»

08.04.2015
Сергій Рибалка: Виведення активів з "Дельта Банку" має спричинити обов'язкову реакцію правоохоронних органів

Сергій Рибалка звернув увагу на те, що досі НБУ і Мінфін так і не надали обґрунтування прийнятого рішення не рятувати "Дельта Банк" далi»

07.04.2015
Комітет ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності на засіданні 21-22 квітня заслухає інформацію про діяльність Державної іпотечної установи.

7 квітня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності прийнято рішення звернутися до Кабінету міністрів України щодо надання інформації стосовно функцій та діяльності Державної іпотечної установи. далi»

07.04.2015
8 квітня фінансовий Комітет Верховної Ради планує заслухати голову НБУ
06.04.2015
Сергій Рибалка закликав парламент розглянути законопроект про реструктуризацію валютних кредитів на цьому тижні

Поставити до порядку денного парламентської сесії на вівторок законопроект про реструктуризацію валютних кредитів закликав голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка. Про це він заявив на погоджувальній раді далi»

06.04.2015
7 квітня відбудеться засідання фінансового Комітету Верховної Ради
03.04.2015
У фінансовому Комітеті ВР обговорили можливості порятунку "Дельта Банку"

У нараді взяли участь голова профільного Комітету Сергій Рибалка, член Комітету Іван Фурсін, заступник У нараді взяли участь голова профільного Комітету Сергій Рибалка, заступник Міністра фінансів України Артем Шевальов, директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик, представники Комітету кредиторів "Дельта Банку". Під будівлею парламентського комітету зібралися кілька десятків представників вкладників цього банку. далi»

20.03.2015
Координаційна рада МТСБУ звільнила директора Бюро Володимира Шевченка
18.03.2015
18 березня фінансовий Комітет ВР заслухав інформацію керівника Фонду гарантування вкладів
18.03.2015
Розклад засідань Комітету.
17.03.2015
18 березня фінансовий комітет ВР заслухає керівника Фонду гарантування вкладів у закритому режимі

Також заплановано розгляд пропозицій НБУ щодо змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків".
17 березня на своєму засіданні Комітет вирішив провести засідання 18 березня у закритому форматі. далi»

17.03.2015
Комітет з питань фінансової політики вирішив рекомендувати парламенту прийняти за основу законопроект 1558-1 щодо реструктуризації валютних кредитів

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності вирішив рекомендувати парламенту прийняти за основу проект закону про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (№1558-1, авторства Дениса Дзензерського та інш.).
Як заявив в інтерв'ю журналістам після засідання голова Комітету Сергій Рибалка, цей законопроект має стати базою для більш широкого обговорення та пошуку компромісу у сесійній залі парламенту. далi»

17.03.2015
Фінансовий Комітет ВР просить парламентські фракції надати кандидатури до наглядових рад держбанків

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності вирішив звернутися до депутатських фракцій щодо надання до 31 березня Комітету кандидатур членів наглядових рад державних ПАТ "Ощадбанк" та АТ "Укрексімбанк".
Як повідомив кореспонденту агентства "РБК-Україна" голова Комітету Сергій Рибалка, після отримання цих кандидатур Комітетом шляхом рейтингового голосування буде сформований короткий перелік з 5 кандидатур на кожний банк для внесення проекту Постанови Верховної Ради України. далi»

17.03.2015
Фінансовий комітет ВР рекомендує парламенту ухвалити законопроекти про електронну комерцію та про ломбарди

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності вирішив рекомендувати парламенту ухвалити проект закону про електронну комерцію у другому читанні та у цілому (№ 0957) та прийняти за основу проект закону про ломбарди та ломбардну діяльність (№ 1800) щоб врахувати деякі пропозиції до другого читання.
Окрім того Комітет затвердив план власної роботи на найближчі два тижні. далi»

16.03.2015
17 березня на засіданні фінансового Комітету ВР планується розгляд постанови про розслідування діяльності працівників НБУ

17 березня 2015 року о 14:30 (за адресою: вул. Липська, 3) відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. далi»

05.03.2015
Керівники фінансового Комітету ВР обговорили із делегацією ЄБРР плани співпраці для стабілізації банківського сектора України

Співрозмовники наголосили, що однією із найважливіших цілей для української економіки України є відновлення кредитування. далi»

05.03.2015
Фінансовий Комітет обговорив висновки МВФ до законопроекту щодо реструктуризації валютних кредитів

Члени фінансового Комітету за участі представника НБУ та "Кредитного майдану" обговорили висновки експертів МВФ щодо проекту закону "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в національну валюту України - гривню". далi»

04.03.2015
Фінансовий Комітет обговорив співпрацю у законотворенні із експертами USAID

Учасники засідання заслухали доповідь представника Програми розвитку фінансового сектору FINREP-II USAID, яка містила пропозиції щодо законодавчого посилення захисту прав споживачів фінансових послуг та розвитку фінансового ринку. далi»

04.03.2015
Фінансовий комітет рекомендує парламенту спростити стягнення штрафів з порушників на ринку цінних паперів

Комітет ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу та у цілому проект закону про внесення змін до статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" щодо удосконалення процедур стягнення штрафів, накладених за порушення законодавства на ринку цінних паперів (№ 1102). далi»

27.02.2015
4 березня відбудеться засідання фінансового Комітету ВР
27.02.2015
3 березня відбудеться закрите засідання фінансового Комітету ВР за участі Міністра фінансів
18.02.2015
Банківський сектор України: поточні виклики і шляхи виходу з кризи

Матеріали до доповіді
Голови Комітету Верховної Ради України
з питань фінансової політики і банківської діяльності
Сергія Рибалки далi»

18.02.2015
Сергій Рибалка: Фракція Радикальної партії пропонує ввести цілу систему стимулів для експортерів

Головна мета усіх органів влади при виведенні із кризи банківської системи - відновити економічне зростання Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка у середу під час парламентських слухань "Про шляхи стабілізації банківської системи України". Але, за його словами, досі, нажаль, обмаль кроків у цьому напрямку. далi»

18.02.2015
Голова фінансового комітету ВР пропонує провести стрес-тести усіх банків та створити держагентство "поганих активів"

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка пропонує провести стрес-тести усіх без виключення банків та передати усі "погані" активи "живих" банків до новоствореного державного агентства з відновлення активів. Про це він заявив у середу під час парламентських слухань "Про шляхи стабілізації банківської системи України". далi»

18.02.2015
Сергій Рибалка: Необхідно посилити контроль над НБУ

Останнім часом для подолання кризи банківської системи кількома законами Національному банку України надано цілу низку додаткових повноважень, і тепер необхідно посилити контроль над самим Нацбанком з боку парламенту та суспільства. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка у середу під час парламентських слухань "Про шляхи стабілізації банківської системи України".
Він вважає, що аби дійсно досягти фінансової стабілізації потрібна постійна координація дій на рівні Уряду, Нацбанку та парламенту, і профільний комітет став площадкою для такої співпраці та закликає до неї у подальшому. далi»

18.02.2015
Україна переживає системну банківську кризу - голова фінансового комітету ВР

Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка у середу під час парламентських слухань "Про шляхи стабілізації банківської системи України".
За його словами, розв'язання подібних криз в багатьох країнах коштувало більше 20% від ВВП. "Нам буде коштувати ще більше", - додав він. далi»

17.02.2015
18 лютого відбудуться парламентські слухання щодо шляхів стабілізації банківської системи України
11.02.2015
Парламент не зміг подолати вето Президента на закон про посилення мораторію на відчуження житла валютних позичальників

За подолання вето проголосувало 129 депутатів. далi»

11.02.2015
Засідання фінансового Комітету ВР за участі Міністра фінансів перенесено з 11 лютого на 3 березня

Таке рішення ухвалено на основі пропозиції Міністерства фінансів України. далi»

10.02.2015
Фінансовий Комітет ВР провів засідання за участі голови НБУ
09.02.2015
Фінансовий Комітет ВР 10 лютого заслухає голову НБУ у закритому режимі

Заплановано заслухати голову Національного банку Валерію Гонтареву щодо основних системних кроків із стабілізації та реформування банківської системи України та відповідних законодавчих ініціатив на 2015 рік. далi»

04.02.2015
Фінансовий Комітет ВР 10 лютого заслухає Голову НБУ, 11 лютого - Міністра фінансів України

Про це заявив голова Комітету Сергій Рибалка.
На цих засіданнях планується обговорення основних системних кроків із стабілізації та реформування фінансової системи України та відповідних законодавчих планів на 2015 рік. далi»

04.02.2015
Фінансовий Комітет ВР плідно співпрацюватиме із Нацкомфінпослуг та НКЦПФР

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності буде плідно співпрацювати із Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Про це у середу на засіданні Комітету заявив його голова Сергій Рибалка.
У засіданні взяли участь новопризначені голови Нацкомфінпослуг Ігор Пашко та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв. Вони коротко повідомили про свої найближчі плани. далi»

03.02.2015
4 лютого 2015 року о 14:30 відбудеться засідання Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності

На розгляд комітету виносяться 6 питань. Планується, що у засіданні візьмуть участь Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Ігор Пашко та Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв. далi»

23.01.2015
Голова фінансового Комітету Верховної Ради залучає до парламентської роботи талановиту молодь

У січні 2015 року до роботи Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності долучилися переможці програми "Студенти для Парламенту".
Окрім того Голова Комітету Сергій Рибалка провів на власній сторінці у мережі Facebook публічний конкурс із підбору помічників-косультантів. далi»

21.01.2015
Сергій Рибалка: Пільгова реструктуризація валютних кредитів має стосуватися у першу чергу єдиного житла

Позиція більшості членів фінансового комітету Верховної Ради і більшості депутатів парламенту полягає у тому, що пільгова реструктуризація валютних кредитів має стосуватися у першу чергу людей, які заставили єдине житло.
Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка на зустрічі із делегацією Міжнародного валютного фонду.
Учасники зустрічі домовились про інтенсифікацію консультацій комітету із експертами МВФ. далi»

21.01.2015
Фінансовий комітет ВР та експерти Світового банку домовились про активізацію співпраці

Члени комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності зацікавлені в активізації консультацій із експертами міжнародних фінансових організацій для використання кращого міжнародного досвіду у процесі стабілізації та реформуванні фінансової системи України. далi»

20.01.2015
Фінансовий комітет ВР вирішив заслухати голову НБУ та Міністра фінансів у першій половині лютого

Окрім того на засіданні були затверджені: план підготовки парламентських слухань "Про шляхи стабілізації банківської системи України", які Верховна Рада призначила на 18 лютого; план роботи Комітету на другу сесію парламенту VIIІ скликання (лютий-липень 2015 року); план заходів Комітету на другу сесію (лютий-липень 2015 року).
Фінансовий Комітет також затвердив керівників підкомітетів. далi»

20.01.2015
Профільний комітет пропонує подолати вето Президента на закон про зміцнення мораторію на стягнення житла валютних позичальників

"Наш закон мав лише закрити дірку у законі про мораторій, якою банки користалися, аби відібрати єдине житло у позичальників. Тобто наш закон вдосконалював тимчасовий мораторій, який діє до комплексного вирішення питання валютних кредитів. Президент заблокував введення у дію нашого закону. І що тепер? Позичальники як і були, так і залишилися, як йдеться у зауваженнях, "сам на сам зі зростаючим боргом", - сказав голова фінансового комітету Сергій Рибалка.
Комітет також заслухав інформацію Руслана Демчака щодо ключових положень єдиного законопроекту про реструктуризацію валютних кредитів. далi»

19.01.2015
20 січня 2015 року відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності.

На розгляд комітету виносяться 9 питань.
Планується, що у засіданні Комітету візьме участь перший заступник Голови НБУ Олександр Писарук. далi»

15.01.2015
Сергій Рибалка: Попередження імовірних ризиків у фінансовій системі є одним із найважливіших завдань влади

Попередження імовірних ризиків у вітчизняній фінансовій системі є одним із найважливіших завдань влади. Про це заявив у четвер голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка, представляючи постанову про проведення парламентських слухань на тему "Про шляхи стабілізації банківської системи України". В результаті Верховна Рада призначила слухання на 18 лютого. далi»

15.01.2015
Профільний комітет ВР не бачить з боку керівництва НБУ бажання співпрацювати для стабілізації фінансової системи

Про це заявив в інтерв'ю журналістам голова профільного парламентського комітету Сергій Рибалка.
Представник фракції Радикальної партії підкреслив, що якісні реформи неможливі без щоденної взаємодії уряду, НБУ і ключових парламентських комітетів. "Як можна робити якісні реформи без щоденної співпраці?" - заявив він. далi»

14.01.2015
Сергій Рибалка: Верховна Рада має виправити колізію щодо оподаткування доходів від депозитів.

Парламент повинен виправити законодавчу колізію щодо оподаткування доходів від депозитів. Про це в інтерв'ю журналістам у середу заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.
За його словами, ця колізія виникла після внесення поправок у Податковий Кодекс. "Це результат того поспіху, з яким Уряд протиснув величезний пакет законів в останні дні минулого року. Такого допускати більше не можна. Однією статтею підвищили податок на доходи з депозитів до 20%, та залишили в іншій статті Кодексу 15%", - сказав Сергій Рибалка. далi»

29.12.2014
Парламент ухвалив закон про капіталізацію та реструктуризацію банків

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому закон про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків (реєстр. № 1564). За таке рішення проголосувало 273 депутати. далi»

28.12.2014
Парламент прийняв закон про доповнення закону про мораторій на відчуження заставного житла валютних позичальників

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому ухвалила законопроект про внесення змін до Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" щодо посилення захисту прав позичальників (№1610) авторства групи народних депутатів на чолі з головою фінансового комітету парламенту Сергієм Рибалкою. далi»

27.12.2014
Фінансовий комітет ВР підготував до другого читання проекти законів про капіталізацію і реструктуризацію банків та про заборону відчуження житла валютних позичальників

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 27 грудня, яке відбулося під головуванням першого заступника голови Комітету Михайла Довбенка, підготував до другого читання проект Закону про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків (реєстр. № 1564, КМУ) та проект про внесення змін до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» щодо посилення захисту прав позичальників (№1610, Рибалка С.В., Кубів С.І. та інші). далi»

25.12.2014
Парламент у першому читанні ухвалив законопроект про відновлення мораторію на відчуження заставного житла валютних позичальників

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про внесення змін до Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" щодо посилення захисту прав позичальників (№1610) за авторством групи народних депутатів на чолі із головою фінансового комітету парламенту Сергієм Рибалкою. далi»

24.12.2014
Фінансовий комітет пропонує парламенту терміново уточнити норми мораторію на відчуження заставного житла валютних позичальників

Для захисту прав людей на житло Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності на своєму засіданні 24 грудня ухвалив рішення рекомендувати парламенту у терміновому порядку уточнити положення Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті ". Комітет ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти цей законопроект за основу та в цілому. далi»

18.12.2014
Прес-служба голови фінансового комітету ВР закликає рух "Чесно" бути більш коректним та висловлює надію на співпрацю
18.12.2014
Сергій Рибалка закликав представників НАБУ брати участь у розробці та аналізі реформ
18.12.2014
Голова фінансового Комітету ВР та представники кредитних спілок обговорили перспективи розвитку ринку
18.12.2014
Сергій Рибалка: Фінансовий комітет ВР пропонує учасникам ринку об'єднатися для вирішення стратегічних завдань

Про це заявив глава Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка на зустрічі з трьома десятками керівників страхових компаній і п'яти профільних асоціацій.
Учасники зустрічі обговорили ключові проблеми галузі та плани щодо її розвитку. далi»

17.12.2014
Сергій Рибалка: При фінансовому комітеті ВР створено робочу групу щодо вирішення проблеми валютних кредитів

. Про це повідомив голова цього комітету Сергій Рибалка. Відповідне рішення було прийнято на засіданні комітету в середу.
За словами Сергія Рибалки, до складу робочої групи увійдуть депутати, представники "кредитного Майдану", представники всіх банківських асоціацій. Він повідомив, що учасники банківського ринку також дуже зацікавлені в прискоренні вирішення цих проблем. Сергій Рибалка підкреслив, що в роботі цієї групи обов'язково повинні взяти участь представники НБУ, Мінфіну та Мінекономіки. далi»

17.12.2014
Глава фінансового комітету ВР України обговорив з представниками Світового банку антикризові заходи у фінансовій сфері

Учасники зустрічі розглянули перспективи ухвалення закону про бюджет на 2015 рік, а також інших реформ, які пов'язані з доходами і видатками державного бюджету. далi»

17.12.2014
Сергій Рибалка: Фінансовий комітет ВР готовий стати майданчиком для вироблення системних реформ фінансової сфери

Про це заявив глава комітету Сергій Рибалка на зустрічі з керівниками трьох десятків українських банків і банківських асоціацій.
Учасники зустрічі домовилися створити на базі фінансового комітету парламенту спільну групу з розробки законодавчих пропозицій щодо антикризових дій. За його словами, фінансовий комітет запросить взяти участь у роботі групи представників НБУ, Мінфіну, Мінекономіки та ключових парламентських комітетів. далi»

16.12.2014
Сергій Рибалка: Фінансовий комітет ВР буде максимально співпрацювати з "фінансовим майданом"

Під стіни комітету Верховної Ради прийшло кілька сотень вкладників і позичальників фінансових установ, зокрема люди, які взяли житло в кредит у валюті. До представників протестуючих одразу вийшов глава комітету Сергій Рибалка і запросив в будівлю на зустріч ініціативну групу.
Після обговорення вимог учасників акції було домовлено створити при комітеті робочу групу, до якої увійдуть по кілька представників вкладників і позичальників. далi»

11.12.2014
Усі дії комітету ВР з питань фінансів повинні бути спрямовані на забезпечення фінансової стабільності в Україні - глава комітету

Про це заявив у четвер в інтерв'ю журналістам новопризначений керівник цього парламентського комітету, народний депутат від Радикальної партії Сергій Рибалка.
За його словами, для виконання цього завдання комітет співпрацюватиме з Національним банком, з представниками уряду і всіма парламентськими фракціями. далi»

05.12.2014
5 грудня 2014 року відбулося перше організаційне засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльностіДата з    Показати календар     по    Показати календар      Показати »Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)