Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Брифінг

1 Фото

29 травня 2017, 10:18

Сергій Рибалка обговорив з делегацією зі Сполучених Штатів співпрацю над вдосконаленням українського законодавства в фінансово-банківській сфері

Сергій Рибалка обговорив з делегацією зі Сполучених Штатів співпрацю над вдосконаленням українського законодавства в фінансово-банківській сфері

 

 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка провів робочу зустріч із колегами зі Сполучених Штатів Америки: заступником Торгового представника США з питань Європи і Середньої Азії Бетсі Хафнер, представником Міністерства фінансів США Стівом Свортц, а також представниками Посольства США.

Під час спілкування обговорювалися питання стану банківської системи України, очищення банківського сектору від проблемних банків, пріоритетні питання в роботі фінансового комітету, а також законопроект щодо регулювання електронних платежів.

«Нас з експертами завжди цікавить досвід Сполучених Штатів як країни із чи не найбільш розвиненим фінансовим ринком та величезною практикою його регулювання. Розповів колегам, що ми з великою групою експертів розробили власну Стратегію розвитку банківської системи до 20-го року та провели широке кількамісячне обговорення у науковій та експертній спільноті. Також повідомив американським колегам про ключові наші законодавчі ініціативи, зокрема про те, що ми разом з Олегом Ляшком, Віктором Галасюком та іншими колегами по парламенту ухвалили закон та переконали Уряд у необхідності створення Експортно-кредитного агентства», – сказав Сергій Рибалка.

За словами голови фінансового комітету, Мінекономрозвитку вже розпочало підготовчу роботу з цього приводу і планує залучати міжнародних експертів, які брали участь у створенні таких інститутів у різних країнах світу. Сергій Рибалка переконаний, що в Україні необхідно кардинально збільшувати фінансування програм компенсації відсоткових ставок з державного бюджету. На його думку, дуже корисними в цьому питанні стануть міжнародні методики оцінки такого впливу на економічне зростання та структурні зміни економіки.

«Для нас дуже важливою є співпраця з нашими американськими партнерами над вдосконаленням українського законодавства з використанням найуспішніших міжнародних практик. Ми домовилися про наступну нашу зустріч під час наступного пленарного тижня у більш ширшому форматі, за участі членів нашого фінансового комітету та вітчизняних експертів», – зауважив Сергій Рибалка.