Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Брифінг

1 Фото

08 червня 2017, 09:39

Сергій Рибалка запропонував представникам усіх органів влади спільно модернізувати стратегію розвитку фінансового-банківського сектору

Сергій Рибалка запропонував представникам усіх органів влади спільно модернізувати стратегію розвитку фінансового-банківського сектору

 

Ситуація в фінансово-банківській сфері досі залишається складною, а результатом фактичної відсутності кредитування є скорочення промислового виробництва за останні місяці. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка під час наради з в.о. Голови та представниками Правління Національного банку та Ради НБУ, заступниками Міністра фінансів України.

«Нам не варто відкладати нашу співпрацю та чекати на призначення нового керівника НБУ. Маємо ефективно працювати вже сьогодні. Для цього пропоную представникам усіх органів влади спільно модернізувати стратегію розвитку фінансового-банківського сектору. Аби усі наші тактичні кроки працювали на досягнення стратегічної мети – збільшення доходів усіх громадян України через розвиток економіки», – наголосив Сергій Рибалка.

За словами голови фінансового комітету, необхідно максимально допомогти банкам зменшити рівень проблемних кредитів. В іншому випадку можна навіть не мріяти про ефективне зростання економіки.

Сергій Рибалка також зауважив, що грошово-кредитна політика за останні два роки не виконує принципового завдання зі стимулювання економічного розвитку, тому необхідною поступово та виважено застосовувати механізми монетарної експансії через збільшення обсягів структурного рефінансування банків.

На його переконання, головною стратегічною метою існування державних банків має стати стимулювання економічного зростання та зміни структури економіки через дешеве кредитування українських підприємств із достатнім рівнем технологій та доданої вартості. «Для цього маємо побудувати розгалужену системи інститутів розвитку. Саме вона має слугувати каналом донесення коштів державного бюджету, продуктивної емісії НБУ та міжнародних донорів напряму до вітчизняного виробника. Тож вважаємо неприпустимим затягування кардинального оновлення стратегії для державних банків», – підкреслив Сергій Рибалка.

За результатами наради, представники фінансового комітету вирішили провести конкурсний відбір членів наглядових рад державних банків на наступному пленарному тижні, а також, в черговий раз, звернутися до Президента України з проханням якнайшвидше внести кандидатуру на посаду Голови НБУ.