Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Брифінг

1 Фото

15 березня 2018, 18:04

Комітет підтримує важливість формування конкурентних позицій української економіки на міжнародній економічній арені та необхідність впровадження належної промислової політики у державі

 

Керівниками Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності та Комітету з питань промислової політики і підприємництва була підписана резолюція парламентського круглого столу «Стратегія розвитку промисловості України», зокрема стосовно необхідності якісно доопрацювати урядову Стратегію розвитку промисловості України з врахуванням Моделі промислової політики України, затвердженої Комітетом Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва 2 березня 2015 року, Стратегії розвитку банківської системи України, затвердженої Комітетом Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності 20 травня 2016 року, напрацювань Національного Комітету промислового розвитку, пропозиції провідних виробничих об’єднань України: Федерації Роботодавців України (ФРУ), Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП), Торгово-промислової палати України (ТПП), Ради підприємців при КМУ, Української асоціації виробників електротехніки та ін., а також рекомендації провідних експертів та науковців.

При цьому у комітеті поділяють стурбованість, яку наші колеги народні депутати України, керівники об’єднань промисловців, підприємців, роботодавців та експортерів, очільники промислових підприємств та профільні експерти висловлюють стосовно відсутності належної промислової політики та ефективної економічної політики в України.


РЕЗОЛЮЦІЯ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КРУГЛОГО СТОЛУ: «СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»


  м. Київ                                                                                              14 березня 2018 р.

Учасники парламентського круглого столу «Стратегія розвитку промисловості України» – народні депутати України, керівники об’єднань промисловців, підприємців, роботодавців та експортерів, очільники промислових підприємств та профільні експерти, обговоривши сучасний стан, динаміку розвитку та механізми підтримки вітчизняної промисловості, вважають за доцільне звернутись до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. з наступним:

1.      Через відсутність належної промислової політики та ефективної економічної політики визнати діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України незадовільною і такою, що послаблює конкурентні позиції української економіки на міжнародній економічній арені.

2.      Підтримати колективне звернення українських промисловців, роботодавців і підприємців щодо відставки Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Нефьодова М.Є., відповідального за промислову політику в уряді, як обґрунтоване та справедливе через його бездіяльність у сфері промислової політики, а також саботаж важливих промислових ініціатив, у т.ч. законопроекту №7206 «Купуй українське, плати українцям».

3.      Якісно доопрацювати урядову Стратегію розвитку промисловості України з врахуванням Моделі промислової політики України, затвердженої Комітетом Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва 2 березня 2015 року, Стратегії розвитку банківської системи України, затвердженої Комітетом Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності 20 травня 2016 року, напрацювань Національного Комітету промислового розвитку, пропозицій провідних виробничих об’єднань України: Федерації Роботодавців України (ФРУ), Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП), Торгово-промислової палати України (ТПП), Ради підприємців при КМУ, Української асоціації виробників електротехніки та ін., а також рекомендацій провідних експертів та науковців.

4.      Подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про промислову політику», залучивши до його розробки та доопрацювання експертів Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) та провідних виробничих об’єднань України.

5.      Забезпечити формування генеральних директив уряду для послідовного відстоювання посадовими особами та керівниками центральних органів виконавчої влади єдиної проукраїнської позиції у відносинах з іноземними партнерами в питаннях формування та реалізації промислової політики, в тому числі щодо мораторію на експорт лісу-кругляка, підвищення експортного мита на брухт чорних металів, створення ЕКА, індустріальних парків, держзакупівель «Купуй українське, плати українцям!» тощо.

6.      Створити відповідно до рішення Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва від 31 березня 2016 року Міністерство промисловості України, яке на основі кращого світового досвіду має опікуватись промисловою та інноваційною політикою країни.

7.      Включити до пріоритетних економічних законопроектів, підтримуваних урядом («ТОП-35»), окрім пакету законопроектів щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки (реєстр. №2554а-д та №2555а-д від 25.04.2016 року) і законопроекту «На захист українських експортерів!» (реєстр. №7365 від 06.12.2017 року) також стратегічно важливі промислові законодавчі ініціативи:

1)    проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промисловості, інвестиційної діяльності, захисту та гарантування прав і законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності» (реєстр. №6671 від 06.07.2017 року);

2)    проект Закону України «Купуй українське, плати українцям!» (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промислового виробництва та малого і середнього підприємництва) (реєстр. №7206 від 17.10.2017 року);

3)    проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті з метою збільшення вітчизняного експорту» (реєстр. №7155 від 03.10.2017 року);

4)    проект Закону України «Про внесення змін до статті 99 Конституції України щодо удосконалення конституційної функції Національного банку України для забезпечення економічного зростання країни» (реєстр. №5303 від 21.10.2016 року).

Від імені учасників круглого столу:

../../../../Desktop/Снимок%20экрана%202018-03-14%20в%2019.2

 

 

ДОВБЕНКО М.В.

Перший заступник, в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності

ГАЛАСЮК В.В.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва