Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Брифінг

1 Фото

16 квітня 2018, 09:00

13 квітня у Комітеті відбулась зустріч з групою малих та середніх банків

У п’ятницю, 13 квітня 2018 року, відбулась зустріч  Першого заступника Голови Комітету Довбенка М.В. з групою малих та середніх банків, в якій прийняли участь 19 керівників банківських установ.

Головною темою дискусії стала проблематика, пов’язана із завищеними вимогами до розміру статутного капіталу банків, вимоги до якого наразі становлять 500 млн.грн.

Виступаючі зазначали, що саме для невеликих банків відсутня проблема з  необхідною адекватністю капіталу, враховуючи значне перевищення її нормативних показників, як і інших основних економічних та пруденційних нормативів. Відтак, з точки зору банківського співтовариства, відсутня економічна доцільність існуючих законодавчих вимог до галопуючого нарощення статутних капіталів банків.

Також керівники банків наголошували на відсутності подібних жорстких норм у європейському законодавстві, оскільки відповідно до Директив ЄС та Ради Європи  вимоги до статутного капіталу банків встановлюються на рівні 5 млн. євро.

Учасники наради, враховуючи існуючі в Україні жорсткі вимоги до розміру статутних капіталів в порівнянні з європейськими, про що зокрема зазначено і у рішенні Ради Національного Банку України, звернулись до Комітету з пропозицією винести на розгляд та підтримати законопроект №7231, який  врегульовує зазначену проблему.