Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Брифінг

1 Фото

16 квітня 2018, 11:29

12-13 квітня у Львові пройшла міжнародна конференція «Лізинг в Україні: нові виклики та можливості» у якій від Комітету прийняли участь Перший заступник Голови Комітету Михайло Довбенко та заступник Голови Комітету Руслан Демчак.

 

12-13 квітня у Львові пройшла міжнародна конференція «Лізинг в Україні: нові виклики та можливості» у якій від Комітету прийняли участь Перший заступник Голови Комітету Михайло Довбенко та заступник Голови Комітету Руслан Демчак.

 Під час свого виступу М. Довбенко зупинився на основних макро-викликах, які наразі стоять перед економікою України, серед яких і недостатнє зростання ВВП, щоб компенсувати падіння останніх років, і необхідність залучення мільярдів доларів зовнішнього боргу з метою погашення існуючої заборгованості, і нездатність банківської системи виконувати свою функцію розподілу і перерозподілу капіталу для стимулювання зростання.

Але також він відмітив і нові виклики та можливості, що можуть стимулювати розвиток фінансового сектору, в тому числі  лізингу. Однією з таких можливостей є фінансова складова реформи децентралізації, яка передала значні обсяги коштів (більше половини зведеного бюджету країни) до місцевих бюджетів, які тепер є фінансово спроможними споживачами зокрема й лізингових послуг, в першу чергу для оновлення муніципального транспортного парку.

 Як один із співавторів нової редакції Закону «Про фінансовий лізинг», Демчак Р. презентував учасникам конференції основні переваги проекту для споживачів та для лізингодавців. Серед іншого він відзначив, що розроблений у відповідності до Євродиректив документ підвищує захищеність клієнтів лізингових компаній, в тому числі шляхом обов’язку лізингонадавача надавати до контракту інформацію з повними даними про умови договору, включаючи вартість з усіма супутніми та прихованими платежами, а також чітко встановлено можливість споживача безумовно відмовитись від укладеної угоди протягом 14 днів.

З боку лізингових компаній новий проект надає можливість підвищеного захисту від шахрайств з боку не доброчесних клієнтів, встановлює відсутність необхідності нотаріального посвідчення договорів, а також дозволяє використовувати електронні форми договорів з метою зниження витрат обох сторін.

 Загалом народні депутати ще раз підтвердили, що реформа небанківського фінансового сектору, зокрема лізингової складової, є одним з пріоритетів роботи Комітету, що було вчергове підкреслено Р. Демчаком під час Погоджувальної Ради голів комітетів і фракцій 16 квітня 2018 року.