Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Брифінг

1 Фото

27 вересня 2018, 15:48

Перший заступник Голови Комітету Михайло Довбенко прийняв участь у Першому українському валютному форумі, який відбувся у Києві 26 вересня.

      
    Відкриваючи дискусійну панель у першій сесії, у своєму виступі Михайло Довбенко зазначив, що прийнятий Закон «Про валюту і валютні операції» є продуктом компромісу, і незважаючи на наявні зауваження є великим кроком вперед. Він дозволяє зламати бар’єри, встановлені пост-радянським Декретом про валютне регулювання та забезпечує вільне здійснення валютних операцій, запровадивши принцип «все, що не заборонено - дозволено».

Крім того він підкреслив, що під час опрацювання проекту у Комітеті, зокрема в межах другого читання, було забезпечено максимальну прозорість процесу для всіх зацікавлених сторін. Результат цієї спільної роботи став якісний документ, де були враховані побажання та потреби різних учасників валютних відносин.

Відтак народний депутат зауважив, що парламент, прийнявши Закон, тепер передав м’яч на поле Національного банку України, якому  делеговані дуже широкі повноваження в напрямі валютної лібералізації. І тепер реальні поступки і відкриття валютних кордонів залежать не від довготривалої і складної зміни закону, а виключно від політики регулятора. Тому Національний банк має заздалегідь оприлюднити проекти своїх регуляторних актів і провести їх детальне обговорення як з фінансовою спільнотою так і з клієнтами банків, залучивши для комплексного вирішення проблемних питань також інші задіяні державні органи.

Наостанок свого виступу М. Довбенко зауважив, що пріоритетним спільним завданням  є перш за все створення вільного та конкурентного валютного ринку, відкритого для світових трендів, для чого НБУ має створити сприятливі регуляторні умови, не зловживаючи наданими повноваженнями щодо обмежень.