Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Брифінг

1 Фото

26 жовтня 2018, 15:57

Заступник Голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак взяв участь у візиті української делегації до Європейського парламенту та Європейської Комісії щодо діяльності кредитних спілок

            З 21 по 24 жовтня 2018 року Заступник Голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак перебував у складі української делегації у Брюсселі, де зустрівся із представниками Європарламенту, Єврокомісії та Місією України в ЄС.

Організували поїздку проект USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)» за підтримки Європейської мережі кредитних спілок (ENCU) та Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU).

Делегація у складі Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Ігоря Пашко, представників Верховної Ради України, Урядового офісу Секретаріату Кабінету Міністрів України,  керівника проекту USAID КЕП Еви Сєржиньскої та спеціаліста з регуляторних питань проекту USAID КЕП Олени Федькович провела ряд зустрічей з метою виключення із Директиви 2013/36/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 червня 2013 р. (далі - СRD IV) вимоги стосовно статутного капіталу 5 млн євро для кредитних спілок України.

Представники української сторони у ході візиту зустрілись із головою відділу Генерального директорату з питань фінансової стабільності, фінансових послуг та союзу ринків капіталу Marie Donnay, представником України в ЄС та за сумісництвом Надзвичайним і Повноважним Послом України у Великому Герцогстві Люксембург та Королівстві Бельгії Миколою Точицьким, представниками Місії України в ЄС Романом Андаруком, Наталією Сафоновою та Назаром Бобицьким. Перебуваючи у Брюсселі українська делегація також провела зустрічі із Оленою Лобойко, координатором політики Генерального директорату з питань фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Європейської комісії та Філіпом Пеле, представником Генерального директорату з питань фінансової стабільності, фінансових послуг та союзу ринків капіталу.

Крім того, на зустрічах обговорювалось питання імплементації Україною Директив ЄС 2014/59/ЄС та 2014/49/ЄС Європейського Парламенту з метою запровадження системи гарантування вкладів депозитів для членів кредитних спілок. Ще одним із ключових питань було звернення до європейських колег з проханням надіслати оновлений перелік актів законодавства ЄС у сфері фінансових послуг до Угоди між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі-Угода).

В свою чергу, результатом візиту також стала обіцянка представників європейської сторони до кінця року надіслати Україні оновлений  перелік актів законодавства ЄС у сфері фінансових послуг до Угоди та додатково обговорити питання щодо незастосування вимог Директиви ЄС 2013/36/ЄС (СRD IV) до кредитних спілок у ході Комітету Асоціації у торговельній конфігурації та зафіксувати досягнені домовленості в операційних висновках Комітету.

За результатами продуктивного візиту, сподіваємось на якнайшвидше виключення із вищезазначеної Директиви вимог щодо капіталу для кредитних спілок.