Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
21 жовтня 2020, 17:56

21 жовтня зареєстровано розроблений депутатами Комітету законопроект № 4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості

      У відповідь на численні звернення громадян щодо порушення їх прав та законних інтересів при стягненні з них проблемної заборгованості, депутати Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики спільно з народними депутатами-членами інших комітетів, Національним банком України, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представниками правової спільноти, асоціацій фінансових установ та асоціацій колекторських компаній розробили законопроект № 4241 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, спрямований на врегулювання захисту боржників за договорами про споживчий кредит.

Проект вперше в Україні запроваджує правові обмеження для процесу стягнення проблемних боргів:

1. Над юридичними особами, які проводять стягнення, встановлюється державний нагляд (контроль): запроваджується реєстр осіб, які провадять стягнення боргів за споживчими кредитами, встановлюються вимоги до власників істотної участі та керівників юридичних осіб, які здійснюють стягнення заборгованості, будується система контрольних заходів з боку держави та надавачів фінансових послуг щодо забезпечення етичності поведінки під час стягнення заборгованості.

2. На рівні закону встановлюються обмеження при взаємодії з боржниками: обмежується кількість та тривалість контактів осіб, які стягують заборгованість, та боржників, запроваджуються санкції за порушення зазначених обмежень.

3. Впроваджується обов’язкова фіксація взаємодії між стягувачем та боржником.

4. На рівні закону закріплюється система заходів, спрямована на захист персональних даних боржника та третіх осіб-учасників стягнення.