Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Брифінг

1 Фото

24 жовтня 2017, 17:36

Виїзне засідання Комітету до м.Умань

20-21 жовтня 2017 року Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності провів виїзне засідання комітету в місті Умань, що на Черкащині з порядком денним:

1. Засади стратегічного реформування державного банківського сектору.

Доповідь: Маркарова Оксана Сергіївна, Перший заступний Міністра фінансів України

За результатами розгляду ухвалили:

Доручити Голові Комітету Рибалці С.В.:

- сформувати та очолити робочу групу за участю представників Міністерства фінансів України, Національного банку України та державних банків для узагальнення пропозицій, що прозвучали під час обговорення оновлених засад стратегічного реформування державного банківського сектору;

- передати Міністерству фінансів України узагальнені пропозиції для їх врахування у текстовій частині оновлених Засад.

 2. Інструменти фінансування сільського господарства в Україні.

Доповідь: Ліщитович Наталія Кирилівна, заступник директор Проекту USAID «Кредитування для сільгоспвиробників»

З представниками виробників Черкаської області обговорювалися різні інструменти фінансування сільського господарства в нашій державі, такі як кредитування виробників банками, кредитними спілками, агрострахування, лізинг техніки та ін. Аграрний комплекс став найбільшим джерелом валюти, яка надходить в нашу країну і забезпечує стабільність української гривні. На жаль, в Україні відсутні умови для повноцінного інвестиційного розвитку малих і середніх сільськогосподарських товаровиробників. Повноцінний доступ до фінансових інструментів мають лише великі виробники. Дрібні та середні господарства практично залишаються поза фінансовою системою і не мають можливості отримати дешеві кредити та повноцінний захист від ризиків.      
            Комітет працює над даною проблематикою і вже розглянув і рекомендував парламенту ухвалити два важливі законопроекти, які є головними фінансовими інструментами для аграріїв. Зокрема, проекти про кредитні спілки (№6405) та про фінансовий лізинг (№6395). Законопроект про кредитні спілки направлений на стимулювання їх розвитку, щоб представники малого бізнесу могли отримувати невеликі кредити саме в кредитних спілках.
             За результатами розгляду ухвалили:

Доручити секретарю Комітету Полякову М.А.:

- сформувати та очолити робочу групу для узагальнення пропозицій Комітету до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік щодо фінансування аграрного сектору;

- протягом 10 днів надати Комітету такі узагальнені пропозиції для використання їх під час розгляду зазначеного законопроекту Верховною Радою України та подальшого його опрацювання.