Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
14 лютого 2020, 16:39

Підкомітет з питань митної справи провів виїзне засідання


 

Члени підкомітету з питань митної справи Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики 13 лютого 2020 року провели виїзне засідання.

          Засідання проводилось в приміщенні Київської митниці Держмитслужби під головуванням заступника Голови Комітету Олександра Ковальчука та голови підкомітету з питань митної справи Олександра Сови, за участі членів підкомітету Анни Колісник, Олега Воронька та їх помічників.

          Основна тема зустрічі – питання практичної реалізації прийнятих Верховною Радою України нормативно-правових актів та отримання зворотного зв’язку стосовно роботи «Нової митниці».

          Депутати висловили готовність підтримати ініціативи митників щодо удосконалення положень Митного кодексу України в контексті адміністративної реформи, яка відбувається сьогодні.

Про особливості роботи та результати реорганізованої митниці розповіли виконуючий обов’язки її керівника Антон Борисенко та заступник Голови Державної митної служби України Роберт Зелді.

Київська митниця – найбільша митниця в Україні за штатною чисельністю працівників, кількістю митних оформлень та перерахуваннями митних платежів до Державного бюджету України. Вона утворилася після реорганізації Державної фіскальної служби України та об’єднала у собі Житомирську, Київську, Київську міську та Черкаську митниці.

Депутати та представники ДМС України обговорили проблемні питання роботи митних органів щодо визначення митної вартості товарів, співпраці з правоохоронними органами, в тому числі з органами безпеки, а також якості складання процесуальних документів, організації супроводження справ у судах.

Спільними зусиллями Комітету вже були ухвалені законопроєкти щодо покращення взаємодії бізнесу з митними органами, які є важливими для України та тривалий час не приймалися. Зокрема, це закони про спільний транзит, про захист прав інтелектуальної власності, про авторизованих економічних операторів та щодо нового формату діяльності Держмитслужби як єдиної юридичної особи.

Тож і надалі профільний комітет Верховної Ради налагоджуватиме конструктивний діалог із бізнесом та митними органами задля ефективного результату.