рішення 1558, 1558-1, 1559

12 січня 2015, 16:58


В Е Р Х О В Н А   Р А Д А   У К Р А Ї Н И
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності

01021, м. Київ-21, вул. Липська, 3

 

 

 
Р І Ш Е Н Н Я

 

Про проекти Законів України

про захист прав споживачів фінансових послуг від наслідків девальвації гривні

(реєстр. № 1558 від 22.12.2014 р.),

 

про захист прав споживачів фінансових послуг від наслідків девальвації гривні

(реєстр. № 1558-1 від 23.12.2014 р.),

про додаткові гарантії захисту прав позичальників

(реєстр. № 1559 від 22.12.2014 р.)

 

24” грудня 2014 року

 

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні розглянув проекти Законів України про захист прав споживачів фінансових послуг від наслідків девальвації гривні         (реєстр. № 1558 від 22.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Мельничуком С.П., про захист прав споживачів фінансових послуг від наслідків девальвації гривні (реєстр. № 1558-1 від 23.12.2014 р.), внесений народними депутатами України Дзензерським Д.В., Дейдеєм, І.В.,     Бриченком Є.С., Лунченком В.В. та Фаєрмарком С.О. та про додаткові гарантії захисту прав позичальників (реєстр. № 1559 від 22.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Мельничуком С.П.

Запропоновані законопроекти спрямовані на захист прав та інтересів споживачів фінансових послуг, мінімізацію негативних наслідків девальвації національної валюти та падіння рівня доходів громадян України.

У кожному із законопроектів пропонуються різні підходи до вирішення існуючої проблеми та особливості проведення реструктуризації кредитів у іноземній валюті або незалежно від валюти кредитування.

На засідання Комітету були запрошені представники Національного банку України, Міністерства фінансів України, позичальників, банківської спільноти, які взяли активну участь у обговоренні.

Враховуючи викладене, Комітет вирішив:

1) направити звернення до Кабінету Міністрів України, Національного банку України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України та Міністерства соціальної політики України про утворення спільного реєстру щодо таких категорій осіб, які мають кредитні зобов’язання у банках та внески у банках, що визнані неплатоспроможними, у розрізі сум:

-        особи, які перебували на військовій службі у військових частинах, що беруть участь у Антитерористичній операції, а також добровольці, які визнані безвісно відсутніми або оголошені померлими у зоні АТО, особи, які належать до «Небесної сотні», а також їх родини;

-        особи, які перебували на військовій службі у військових частинах, що беруть участь у Антитерористичній операції, а також добровольці, які отримали інвалідність внаслідок такої служби, та особи, які отримали інвалідність внаслідок подій Революції гідності;

2) доручити робочій групі з опрацювання питання реструктуризації валютних кредитів фізичних осіб, яка утворена Комітетом, опрацювати зазначені законопроекти і внести пропозиції щодо подання об’єднаного законопроекту, який врегулював би порушені авторами законопроектів питання.

 

 

Голова Комітету                                                               С.В. Рибалка