рішення 1386

21 січня 2015, 15:49


В Е Р Х О В Н А   Р А Д А   У К Р А Ї Н И
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності

01021, м. Київ-21, вул. Липська, 3

 

 

 
Р І Ш Е Н Н Я

 

Про проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення державного захисту громадян

реєстр. № 1386 від 10.12.2014 р.

 

20” січня 2015 року

 

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення державного захисту громадян (реєстр. № 1386 від 10.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Яценком А.В.

Законопроект спрямований на посилення контролю за діяльністю банків та фінансових установ в частині обмеження розмірів фінансових санкцій за порушення позичальниками умов кредитних договорів та вносяться зміни до порядку заміни кредитора у зобов’язанні.

Законопроектом пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України, Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань» та до Закону України «Про Національний банк України».

Законопроектом передбачається:

1. Розмір неустойки у правочинів, які укладаються між фізичною особою та банком або фінансовою установою, не можуть перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується неустойка;

2. Передача та/або переуступлення третім особам прав вимоги боргу фізичної особи перед банком або фінансовою установою може здійснюватися в разі порушення цією фізичною особою договірних зобов’язань та при погодженні з нею даної передачі та/або переуступлення прав вимоги. Якщо фізична особа заперечує проти такої передачі, вона має право погасити свою заборгованість на запропонованих банком умовах або відповідно до умов, запропонованих банком або фінансовою установою для передачі т/або переуступлення.

Проблеми, на вирішення яких спрямований законопроект є важливими та актуальними. Але їх необхідно вирішувати комплексно через реформування системи споживчого кредитування та захисту прав споживачів фінансових послуг.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку № 16/3-33/1386 від 15.01.2015 року зазначає, що поданий законопроект доцільно відхилити.

Національний банк України у своєму висновку пропонує законопроект відхилити.

Враховуючи викладене, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення державного захисту громадян (реєстр. № 1386 від 10.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Яценком А.В. направити на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи.

Доповідачем від Комітету визначено Заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності – народного депутата України Дзензерського Д.В.

 

 

Голова Комітету                                                               С.В. Рибалка