рішення 2265

11 березня 2015, 10:44


В Е Р Х О В Н А   Р А Д А   У К Р А Ї Н И
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності

01021, м. Київ-21, вул. Липська, 3

 

 

 
Р І Ш Е Н Н Я

 

Про проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»

реєстр. № 2265 від 01.03.2015 р.

 

04” березня 2015 року

 

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (реєстр. № 2265 від 01.03.2015 р.), внесений Кабінетом Міністрів України.

Законопроект розроблено з метою зменшення соціальної напруги, що виникла в зв’язку з курсовими коливаннями та різким здорожченням продуктових, промислових та інших товарів першої необхідності.

Основним завданням законопроекту є прискорення зарахування виручки резидентів у іноземній валюті на їх валютні рахунки в уповноважених банках та зменшення граничних строків відстрочення поставки при здійсненні імпортних операцій зі 180 до 90 днів.

Також пропонується встановити необхідність отримання індивідуальної ліцензії Національного банку України у разі перевищення зазначеного строку, скасувавши при цьому необхідність отримання висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку;

Крім того, законопроектом відміняється норма про призупинення нарахування пені за порушення резидентом вищезазначених строків у випадку прийняття до розгляду судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку № 16/3-291/2265 від 01.03.2015 року висловлює зауваження до законопроекту та зазначає, що поданий законопроект може бути прийнятий за основу.

Національний банк України у своєму висновку не заперечує проти норм зазначеного законопроекту.

Враховуючи викладене, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (реєстр. № 2265 від 01.03.2015 р.), внесений Кабінетом Міністрів України, взяти за основу.

Доповідачем від Комітету визначено Голову Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності – народного депутата України Рибалку С.В.

 

 

 

Голова Комітету                                                               С.В. Рибалка