Протокол №12

20 березня 2015, 15:07

 

 

 

 

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності

01008, м.Київ-8, вул. М.Грушевського,5, тел.255-21-37

 

                   

                        

                  

                                                        №12

 

                                                                                      17      березня   2015 р.

 

                                                                                        вул. Липська,3 (зал №2)

 

                                                                                                                    14.30 год.

  

ГОЛОВУЄ

ГОЛОВА КОМІТЕТУ РИБАЛКА С.В.

 

ПРИСУТНІ: члени Комітету - Дзензерський Д.В., Довбенко М.В., Поляков М.А., Жолобецький О.О., Клімов Л.М., Різаненко П.О., Романюк В.М.

ВІДСУТНІ: Демчак Р.Є.,  Кубів С.І., Лаврик О.В., Солод Ю.В., Фурсін І.Г.

 

ЗАПРОШЕНІ:

ПІБ

Посада

Бєлькова Ольга Валентинівна

Народний депутат України

Залєтов Олександр Миколайович

Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг

Новіков Віктор Володимирович

Директор юридичного департаменту Національного банку України

Рожкова Юлія Леонідівна

Директор «Всеукраїнської асоціації ломбардів»

Молчанова Л.І., Сало Ю.В., Щериця Т.Є.

представники «Кредитного майдану»

 

Журналісти:

порталу «Delo.ua», РБК-Україна, «Укрінформ», ДП «Парламентський телеканал «Рада».

Помічники-консультанти народних депутатів:

Клімова Л.М. – Горбаренко В.В., Фурсіна І.Г. – М.Мельник, Різаненка П.О. – Гасюк І.С., Кубіва С.І. – Тустановський Ю., Демчака Р.Є. – Антонюк Л.Й., Жолобецького О.О. – Соловйов А.С., Романюка В.М. – Веселов О.В., Полякова М.А. – Шибіко Ю., Лаврика О.В. – Замула С., Мірошниченка І. – Атрощенко О.Л.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про проект Закону про електронну комерцію (реєстр. № 0957 від 27.11.2014 р., народні депутати України сьомого скликання), друге читання.

2. Про проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність (реєстр. 1800 від 20.01.2015, народні депутати України Поляков М.А., Романюк В.М.)

3. Про проект Постанови про стабілізацію роботи Національного банку України (реєстр. № 2020 від 04.02.2015, народні депутати України Поляков М.А., Кривошея Г.Г., Купрій В.М.)

4. Про проект Постанови розслідування діяльності посадових осіб Національного банку України у зв'язку з невиконанням ними посадових обов'язків щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України (реєстр. № 2271 від 02.03.2015, народні депутати України Ляшко О.В., Вовк В.І., Галасюк В.В., Рибалка С.В.)

5. РІЗНЕ:

- затвердження розкладу засідань Комітету на двотижневий термін;

- щодо організаційних заходів з призначення членів наглядових рад ПАТ «Ощадбанк» та АТ «Укрексімбанк»;

- обговорення законопроекту «Про внесення змін до статті 8  Закону України “Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків”;

- щодо організації розгляду Верховною Радою України законопроектів, які стосуються реструктуризації кредитів фізичних осіб в іноземній валюті (1531,1531-1, 1558, 1558-1, 1559).

 

1.     СЛУХАЛИ:

Інформацію голови підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності рейтингових агентств та електронної комерції Різаненка П.О. про проект Закону про електронну комерцію (реєстр. № 0957 від 27.11.2014 р., народні депутати України сьомого скликання), друге читання.

 

В обговоренні питання взяли участь: Новіков В.В., Бєлькова О.В., Рибалка С.В.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про електронну комерцію (реєстр. № 0957) прийняти у другому читанні та в цілому.

2. Доповідачем від Комітету на пленарному засіданні Верховної Ради України щодо даного питання визначити голову підкомітету Комітету народного депутата України Різаненка П.О.

 

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

2.     СЛУХАЛИ:

Інформацію секретаря Комітету Полякова М.А. про проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність (реєстр. 1800 від 20.01.2015, народні депутати України Поляков М.А., Романюк В.М.)

                                    

В обговоренні питання взяли участь: Залєтов О.М., Романюк В.М., Рибалка С.В.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність (реєстр. 1800) прийняти за основу.

2. Доповідачем від Комітету на пленарному засіданні Верховної Ради України щодо даного питання визначити секретаря Комітету народного депутата України Полякова М.А.

 

Рішення прийнято одноголосно.

 

3.     СЛУХАЛИ:

Інформацію секретаря Комітету Полякова М.А. про перенесення розгляду проекту Постанови про стабілізацію роботи Національного банку України (реєстр. № 2020) та проекту Постанови про розслідування діяльності посадових осіб Національного банку України у зв'язку з невиконанням ними посадових обов'язків щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України (реєстр. № 2271)  на одне із наступних засідань Комітету задля узгодження позицій.

 

Рішення прийнято одноголосно.

 

4.     СЛУХАЛИ:

Інформацію завідувача секретаріату Комітету Прийми І.М. щодо затвердження розкладу засідань Комітету на двотижневий термін.

 

УХВАЛИЛИ:

Затвердити розклад засідань Комітету:

 

квітень

7,8  квітня 2015 року

21,22  квітня 2015 року

 

Рішення прийнято одноголосно.

 

5.     СЛУХАЛИ:

Інформацію завідувача секретаріату Комітету Прийми І.М. щодо організаційних заходів з призначення членів наглядових рад ПАТ «Ощадбанк» та АТ «Укрексімбанк».

 

В обговоренні питання взяли участь: Довбенко М.В., Різаненко П.О., Романюк В.М., Рибалка С.В.

 

УХВАЛИЛИ:

Відповідно до статті 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність» Верховна Рада України призначає п’ять членів наглядової ради у державному банку строком на п’ять років шляхом прийняття відповідної Постанови. Повноваження членів наглядових рад ПАТ «Ощадбанк» та АТ «Укрексімбанк», обраних за квотою Верховної Ради України (Постанова ВРУ № 655-V від 08.02.2007 р.), закінчились ще 8 лютого 2012 року.

Надіслати терміново листи керівникам фракцій з проханням визначити та направити до Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності кандидатури до складу наглядових рад ПАТ «Ощадбанк» та АТ «Укрексімбанк», які відповідають вимогам, встановленим статтею 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність», у термін до 31.03.2015 року.

Рішення прийнято одноголосно.

 

6.     СЛУХАЛИ:

Інформацію Голови Комітету Рибалки С.В. щодо пропозиції обговорення законопроекту «Про внесення змін до статті 8  Закону України “Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків”.

 

В обговоренні питання взяли участь: Довбенко М.В., Прийма І.М., Різаненко П.О., Клімов Л.М., Поляков М.А., Новіков В.В.

 

УХВАЛИЛИ:

У зв’язку з важливістю даного законопроекту, народним депутатам-членам Комітету визначитися із співавторством зазначеного законопроекту та включити його до порядку денного засідання Комітету другим пунктом, яке відбудеться 18 березня о 14.30.  Засідання Комітету провести у закритому режимі.

 

Рішення прийнято одноголосно.

 

7.     СЛУХАЛИ:

Інформацію Голови Комітету Рибалки С.В. щодо організації розгляду Верховною Радою України законопроектів, які стосуються реструктуризації кредитів фізичних осіб в іноземній валюті (1531,1531-1, 1558, 1558-1, 1559).

 

В обговоренні питання взяли участь: Дзензерський Д.В., Поляков М.А., Клімов В.В., Новіков В.В., представники «Кредитного майдану», Прийма І.М.

УХВАЛИЛИ:

1. Внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону про захист прав споживачів фінансових послуг від наслідків девальвації гривні (реєстр. № 1558) та проект Закону про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (реєстр. № 1558-1).

2. Рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (реєстр. № 1558-1)

 

Голосування:

«за» - 6 , «проти» - немає, «утрималися» - 2.

Рішення прийнято.

 

 

 

Голова Комітету                                                            Рибалка С.В.

 

 

Секретар Комітету                                                          Поляков М.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

включених до протоколу № 12  від 17 березня 2015 року

засідання Комітету Верховної Ради України з питань

фінансової політики і банківської діяльності

 

                                                                                                   Пункт

Назва законопроекту

Сторінка

1.

Проект Закону про електронну комерцію (реєстр. № 0957 від 27.11.2014 р., народні депутати України сьомого скликання), друге читання.

2

2.

Проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність (реєстр. 1800 від 20.01.2015, народні депутати України Поляков М.А., Романюк В.М.)

3

3.

Проект Постанови про стабілізацію роботи Національного банку України (реєстр. № 2020 від 04.02.2015, народні депутати України Поляков М.А., Кривошея Г.Г., Купрій В.М.)

3

4.

Про проект Постанови розслідування діяльності посадових осіб Національного банку України у зв'язку з невиконанням ними посадових обов'язків щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України (реєстр. № 2271 від 02.03.2015, народні депутати України Ляшко О.В., Вовк В.І., Галасюк В.В., Рибалка С.В.)

 

3

5.

РІЗНЕ.

3-5