рішення 2045а-1

17 червня 2015, 10:56


В Е Р Х О В Н А   Р А Д А   У К Р А Ї Н И
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності

01021, м. Київ-21, вул. Липська, 3

 

 

 
Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про проект Закону України

про внесення змін до деяких законів України для розширення інструментарію щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку

реєстр. № 2045а-1 від 10.06.2015 р.

 

16” червня 2015 року

 

 

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 16.06.2015 року розглянув проект закону України про внесення змін до деяких законів України для розширення інструментарію щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку (реєстр. № 2045а-1 від 10.06.2015 р.), внесений народними депутатами України Довбенком М.В., Шкварилюком В.В. та Кубівим С.І.

Законопроектом передбачається, створити передумови повернення довіри вкладників до держави та, в цілому, до банківської системи шляхом встановлення можливості та механізму юридичним та фізичним особам, які мають залишки на поточних та/або вкладних рахунках, відкритих в банку, який визнаний неплатоспроможним, та які не підпадають під критерії коштів, які гарантуються державою в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, прийняти участь у фінансовому оздоровленні такого банку (не виводячи такі кошти за межі обезкровленої банківської системи України), а саме: перевести такі кошти в акції перехідного або неплатоспроможного банку.

 

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку № 16/3-930/2045а-1 від 15.06.2015 року висловлює зауваження до законопроекту та наголошує на отриманні висновку від Національного банку України.  

 Національний банк України у своєму висновку висловлює зауваження до законопроекту та не підтримує його.

 

 

Враховуючи викладене, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України для розширення інструментарію щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку (реєстр. № 2045а-1 від 10.06.2015 р.), внесений народними депутатами України Довбенком М.В., Шкварилюком В.В. та Кубівим С.І., взяти за основу.

Доповідачем від Комітету визначено народного депутата Українипершого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Довбенка Михайла Володимировича.

 

 

 

Голова Комітету                                                               С.В. Рибалка