рішення 2188-1

17 червня 2015, 11:10


В Е Р Х О В Н А   Р А Д А   У К Р А Ї Н И
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності

01021, м. Київ-21, вул. Липська, 3

 

 

 
Р І Ш Е Н Н Я

 

Про проект Закону України

про внесення змін до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (щодо захисту коштів вкладників та інших кредиторів неплатоспроможних банків та відновлення довіри до банківської системи)

реєстр. № 2188-1 від 21.05.2015 р.

 

16” червня 2015 року

 

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 16.06.2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (щодо захисту коштів вкладників та інших кредиторів неплатоспроможних банків та відновлення довіри до банківської системи), (реєстр. № 2188-1 від 21.05.2015 р.), внесений народними депутатами України Різаненком П.О., Довбенком М.В., Рибалкою С.В., Фурсіним І.Г., Романюком В.М., Солов’єм Ю.І., Лавриком О.В. та Кубівим С.І.

Законопроект розроблено з метою підвищення захисту коштів вкладників та інших кредиторів неплатоспроможних банків і відновлення довіри до банківської системи України за рахунок:

впровадження нових та вдосконалення діючих механізмів виведення неплатоспроможних банків з ринку;

забезпечення можливості задоволення максимального обсягу вимог вкладників та інших кредиторів (не тільки вкладів до 200 тисрн.);

заощадження коштів Фонду, Національного банку України та державного бюджету за рахунок створення дієвих механізмів та сприятливих умов для розширення кола потенційних інвесторів та залучення приватного капіталу до участі у процедурах виведення неплатоспроможних банків з ринку;

встановлення таких умов діяльності Спеціалізованої установи, які нададуть можливість найбільш ефективно працювати з активами неплатоспроможних банків для задоволення максимального обсягу вимог вкладників та інших кредиторів;

посилення матеріальної відповідальності власників та керівників неплатоспроможних банків;

посилення відповідальності працівників Фонду з метою недопущення зловживань в роботі з активами неплатоспроможних банків.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку № 16/3-907/2188-1 від 10.06.2015 року висловлює зауваження до законопроекту.

Кабінет Міністрів України у своєму висновку зазначає, що законопроект не підтримується і висловлює зауваження до законопроекту.

Національний банк України у своєму висновку від 15.06.2015р. за №18-01019/40884 висловлює зауваження до законопроекту та не підтримує його.

Враховуючи викладене, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (щодо захисту коштів вкладників та інших кредиторів неплатоспроможних банків та відновлення довіри до банківської системи), (реєстр. № 2188-1 від 21.05.2015 р.), внесений народними депутатами України Різаненком П.О., Довбенком М.В., Рибалкою С.В., Фурсіним І.Г., Романюком В.М., Солов’єм Ю.І., Лавриком О.В. та Кубівим С.І., взяти за основу.

Доповідачем від Комітету визначено першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності – народного депутата України Довбенка М.В.

 

 

Голова Комітету                                                               С.В. Рибалка