рішення 2045а

17 червня 2015, 10:55


В Е Р Х О В Н А   Р А Д А   У К Р А Ї Н И
Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності

01021, м. Київ-21, вул. Липська, 3

 

 

 
Р І Ш Е Н Н Я

 

Про проект Закону України

про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку)

реєстр. № 2045а від 08.06.2015 р.

 

 

16” червня 2015 року

 

 

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 16.06.2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку) (реєстр. № 2045а від 08.06.2015 р.), внесений Кабінетом Міністрів України.

Законопроект спрямований на удосконалення процедури виведення з ринку неплатоспроможних банків та на посилення захисту прав вкладників.

Реалізація проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку)», на думку Кабінету Міністрів України, надасть змогу підвищити суми надходжень до Фонду від реалізації активів неплатоспроможних банків, прискорить початок виплати вкладникам, що зменшить соціальну напругу та підвищить довіру вкладників до банківської системи.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку № 16/3-916/2045а від 12.06.2015 висловлює зауваження до законопроекту та наголошує на отриманні висновку від Національного банку України.  

 Національний банк України у своєму висновку повідомляє про підтримку законопроекту.

 

Враховуючи викладене, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку) (реєстр. № 2045а від 08.06.2015 р.), внесений Кабінетом Міністрів України, взяти за основу.

Співдоповідачем з зазначеного питання визначено народного депутата України – заступника Голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності  Демчака Руслана Євгеновича.

 

 

 

Голова Комітету                                                               С.В. Рибалка